Originální název: Dexter in the Dark
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-198-8

BB art (2012) 978-80-7461-198-8 664 Knihy Drasticky děsivý Dexter, Drasticky dojemný Dexter a Dexter v temnotách vyšly jako omnibus
BB art (2010) 978-80-7381-711-4 664 Knihy Drasticky děsivý Dexter, Drasticky dojemný Dexter a Dexter v temnotách vyšly jako omnibus
BB art (2010) 978-80-7381-724-4 296
BB art (2008) 978-80-7381-287-4 296

Třetí díl série Dexter

Je zlo živoucí? Doktor Jerry Halpern se to pokouší zjistit v rámci své průpravy na velký doktorát. Mezitím se Dexter Morgan potýká s několika nepříjemnostmi, které na něj dolehly – v neposlední řadě jde i o plánování svatby s Ritou, aby dovršil svůj převlek za hodného hocha. Pak však Dexe coby policejního analytika povolají k případu: jeden z Halpernových studentů je nalezen upálený, zneužitý a bez hlavy (zjevně jde o oběť nějakému dávnému božstvu) – a Dexter si uvědomí, že se může jednat ještě o někoho daleko zvrácenějšího, než je on sám. Brzy se zdá, že Temný společník v Dexterově hlavě prchl a ukryl se. A když něco takhle vyděsí vašeho přátelského sériového vraha ze sousedství, víte, že jde o něco vážného… A jak kolem Halperna a Dextera krouží smrt, ukazuje se, že je to velmi osobní; zejména když má teď Dex rodinu, kterou musí chránit. Dexter si postupně uvědomuje, že nevlastní děti s ním nejspíš sdílejí jeho mimořádného koníčka – fascinaci smrtí. Dokáže jim pomoci usměrnit jejich touhu po krvi, tak jako on ovládá tu svou? Ale aby se to Dexterovi podařilo, musí se vyrovnat s jedním zmrzačeným seržantem z minulosti, a co je ještě důležitější: musí zůstat naživu… (Založil/a: aknamor)

togaf
  19. 4. 2011, 8:09
Tak tenhle díl byl ze všech čtyř nejslabší. Antropomorfizace zla je přitažená za vlasy a do děje je začleněná dost podivně. A chudák král Šalamoun...Jediný klad téhle knížky byla tradičně dobrá hra se slovy, zvláště přívlastky Dextra ke svému jménu.
Bastet
  10. 11. 2011, 16:32
Tak tenhle díl byl velké zklamání. Lidsay se tu odklání od osvědčené a dobré klasiky a vrhá se do temných vod mystiky a mytologie. Bohužel to příběhu spíše uškodilo než pomohlo. Příběh je plytký a co je horší Dexter je ukňouraný. Pokud čtete tu to sérii, tak zatněte zuby a přelouskejte to.
Samael
  31. 3. 2013, 13:02
Třetí díl je slabší než první dva,ale pokud máte Dextera rádi,není co řešit a s chutí si jí přečtěte.
bratr_jezek
  12. 12. 2013, 12:43
Snaha vdechnout napětí přes "nebezpečného" pachatele trochu ubrala na genialitě knih. Zajímavostí je asi jen, že Dexter odhalí pravdu o Astor a Codym - i oni sdílí fascinaci násilím, u Codyho se dá dokonce hovořit o tom, že i on má svého "temného společníka."
mikael
  24. 1. 2015, 22:23
Taaaak, třetí a trošku zvláštní dílo o Dexterovi.
Uznávám, že to jak se Dexter setká s bohem a především konec knihy je dosti divný, ale nebylo to vůbec špatné.
Hltal jsem knihu a nemohl jsem se dočkat jak že to vlastně s Dexterem bude a vymění-li svou stezku "mstitele v kápi" za obyčejný rodinný život a především jak si poradí s Codym a Astor, ktreří mají taktéž své malé temné tajemství.
Těším se na další díl!!
maizy
  14. 3. 2013, 21:24
Ne, tak tohle se nepovedlo. Bohužel ať jsem se snažila jak jsem chtěla, knížku jsem do úplného konce dočíst nedokázala. Tak jako mě moc bavil předešlý díl, tak mě tenhle nebavil. Škoda. Je tady přespříliš jakéhosi nadpřirozena a akce žádná. Ne.
Jimi boi
  13. 6. 2012, 11:07
Ja tuhle knihu nemuzu hodnotit hur nez predesle. Mozna jsem trochu vic ocekaval od ukonceni, ale prvni 3/4 jsem se bavil naramne.
jethro.tull
  10. 3. 2014, 18:38
POZOR, možný SPOILER! Předchozí dva díly se mi zdály lepší, zvláště u druhého dílu série jsem se dost bavil. V této třetí knize opustí Dextera Temný společník a mám dojem, že autor je na tom podobně. Došla mu prostě šťáva a potřeboval dojet, načerpal tedy něco nekvalitního do nádrže a jelo se dál. Myslím, že dojel s tím řepkovým olejem v nádrži do slepé uličky. Nápad s „TO“ není nejzdařilejší. Přitom já byl spokojen s vysvětlením, proč je Dexter Dexterem v předchozích dvou dílech, a nepotřeboval jsem nějaké náboženské pozadí a vysvětlení existence zla. A souhlasím s togafem. Chudák král Šalomoun! Tento díl se Danu Brownovi – Lindsayovi zkrátka nepovedl.
zdennanek
  24. 7. 2012, 16:43
"Dexter potkal boha" ..... Celá série neuvěřitelně shozená touto knihou .... Opravdu mě to velice zklamalo, víc nemám co bych napsal :-(
Dexterman
  5. 7. 2016, 9:56
Tato trojkniha v jednom obalu podle které je natočen i televizní seriál je napsaná opravdu fenomenálně. Každá kniha je od začátku do konce velmi napínavá, Charaktery jsou v knize velice vyzrále . Dexter je mezi vrahy opravdová jednička. Kniha je neobyčejně poutavá a její humorná část je opravdu vyjmečná. Proto tuto knihu doporučit lze nejen fanouškům televizního seriálu Dexter.
bohajda
  20. 3. 2013, 7:35
Celkem zklamání, Dexter se nám v tomto ději změnil a ještě horší je, že to neustále pitvá. Tak snad příští knihy budou lepší.