Originální název: Dexter by Design
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-295-4

BB art (2013) 978-80-7461-295-4 688 Knihy Dexter v hlavní roli, Delikátní Dexter a Dvojí Dexter vyšly jako omnibus
BB art (2012) 978-80-7461-220-6 272
BB art (2009) 978-80-7381-665-0 272

Čtvrtý díl série Dexter

Dexterovi jeho práce analytika krevních stop neustále nabízí nová pokušení, jež apelují na jeho podivný smysl pro spravedlnost… a Temný společník dál touží lovit spolu s ním za svitu měsíce.
Naštěstí pro Dexe se objeví někdo s obzvláště zvrácenými choutkami. Dexter nikdy nebyl velkým fanouškem umění – avšak nález těla (umělecky naaranžovaného jako opalující se turista na plážovém lehátku) přirozeně vzbudí jeho zvědavost. Miamská smetánka brzy zjistí, že se městem pohybuje nový děsivý sériový vrah. A Dexter je pochopitelně zpět na scéně. (Založil/a: aknamor)

Bastet
  15. 10. 2013, 9:48
Dexter lovec. Dexter učitel. Dexter mstitel. Dexter fňukna. Ano tohle všechno jsou tváře mého oblíbeného masového vraha. Po nepovedeném předchozím dílu, zde Lindsey dokazuje, že je tak dobrý jak jsme si mysleli. Jedinou vadou na kráse je pro mě jistá Dexterva ufňukanost, které se od minulého dílu bohužel úplně nezbavil.
Samael
  31. 3. 2013, 13:07
Černý humor a sarkasmus k Dextrovi patří stejně jako jeho přetvářka před okolním světem.Temný společník Dextera opět roztáhne křídla.
bratr_jezek
  12. 12. 2013, 12:46
Dexter se zase vrací v plné formě a vyšetřuje trochu "umělecké" vraždy. Při jeho vyšetřování, které má za cíl opět naplnit otčímův kodex a poslat jednoho "zlouna" do kytek, musí postupovat opatrně s ohledem na své nepřátele na policii.
jethro.tull
  13. 3. 2014, 16:46
Po hodně nepovedeném díle Dexter v temnotách je tato kniha o poznání lepší, ale prvním dvěma knihám se nevyrovná. Jednak nemám rád, když se v závěru knihy věci vyřeší tak nějak samy od sebe, a jednak se mi některé části knihy zdály úplně zbytečné. Například vůbec nechápu tu zbytečnou cestu do Havany (3 kapitoly). Děj knihy se tím nijak významně neposunul, a kdyby tyto kapitoly nějakým nedopatřením z knihy vypadly, vůbec nic by se nestalo.
zdennanek
  13. 8. 2012, 21:54
Tento díl se opět vydařil .... Úplně bych vynechal ten zprasenej třetí díl a bylo by to fajn :-) Doufám že pokračování bude stejně dobré nebo i lepší.
Masal
  8. 8. 2011, 10:45
Po poněkud slabším třetím dílu jsem byla rozpačitá. A když jsem uviděla v obchodě díl čtvrtý, přečetla jsem si jej spíš z "povinnosti" - a on příjemně překvapil.