Psychologie budoucnosti

Podtitul: Poznatky a poučení z moderního výzkumu vědomí

Originální název: Psychology of the Future: Lessons from Modern Consciousness Research

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1310-5

Argo (2014) 978-80-257-1310-5 392
Argo (2007) 978-80-7203-937-1 392

Tento čtenářsky přístupný a ucelený přehled díla Stanislava Grofa, jednoho ze zakladatelů transpersonální psychologie, byl sestaven se záměrem, aby se s jeho prací mohla seznámit i širší veřejnost. Tato zcela nová kniha nejenže sumarizuje jeho profesní dráhu a předchozí díla, ale také potvrzuje Grofův neocenitelný přínos pro moderní psychiatrii a psychologii, zejména jeho ústřední pojetí holotropního zážitku, v němž slovo holotropní znamená „směřující k celistvosti“. Grof neustále poukazuje, že stávající základní předpoklady a hypotézy současné psychologie a psychiatrie si žádají radikální revizi, která se zakládá na intenzivním a systematickém zkoumání holotropních zážitků. Předkládá názor, že radikální vnitřní transformace lidstva a jeho pozvednutí na vyšší úroveň vědomí může být naší jedinou šancí do budoucna. (Založil/a: ssuva)

agent_R.M.
  5. 10. 2015, 21:52
Moje první kniha od tohoto autora a musím říci,že mě skutečně nadchla. Před ní jsem se zabýval psychologií tak je západní společnosti brána a chápána (deterministickym pohledem na svět) ale po přečtení se mi opravdu změnil pohled na svět....I ....je to kniha pro jedince,kteří jsou schopny přijmout i jiný pohled na náš vesmír a nás samotné.....