Kristova epizoda

Poprvé vydáno celosvětově: 1979

Baronet - 2006
ISBN: 80-7214-852-4

Baronet (2006) 80-7214-852-4 472

Rádža Flattery z expedice na Tau Ceti je spolutvůrce umělé entity Vejce, jejímž úkolem je pomoci lidstvu na cestě ke hvězdám. Vejce, loď nadaná vědomím, na jejíž palubě Rádža míří do hlubin vesmíru, nyní žije vlastním životem. Rádža je probuzen, aby se podílel na budování nového pořádku lidstva. Pokračování Vyslanců do prázdna je fascinujícím příběhem o křehké rovnováze vztahů na rozhraní světa uvědomělých strojů a lidí, o vztazích mezi svobodnou vůlí a osudem, určujícím naši budoucnost

HELLBOY-DB
  30. 4. 2015, 19:08
Proti první části série tu vidím zlepšení, ale jen co se týká příběhu. Tomu sice poměrně dlouho trvá, než se v něm události začnou trochu hýbat, ale k zahození není. Tím, co se ale odposledně nepodařilo napravit a celkem dost mě i teď během čtení ubíjelo, je opět forma textu z které sice vymizely technobláboly, ale nezáživnost zůstala a kvůli ní nemůžu ohodnotit líp jak za ===40%.
draki
  25. 12. 2011, 19:49
Podle mého názoru nejlepší kniha cyklu Pandora. Propracoanost psychologických procesů ve společnosti, která žije v prostředí, které na Pandoře vládne, navíc ve společnosti apartheidu je dokonalá. Navíc Herbert vytvořil prostředí, ve kterém mohl krásně rozvést následující příběhy a vyslovit myšlenky o lidské společnosti. Také se mi líbil naturalismus knihy.