S princeznami to není lehké

S princeznami to není lehké Originální název: Dealing with Dragons

Albatros - 2006
ISBN: 80-00-01791-1

Albatros (2006) 80-00-01791-1 240

Klasické příběhy o statečných princích, krutých dracích a trpících princeznách postavila spisovatelka Patricia C. Wredová zcela na hlavu. Princezna Cimorena musí utéct ze své nudné rodiny, která ji chce provdat za přihlouplého prince Therandila. Naštěstí potkává dračici Kazulu a nabídne se, že ji bude pomáhat. Cimorena nějakou dobu připravuje horké maliny a odhání od jeskyně všelijaké jelimany, kteří ji přicházejí vysvobodit. Pak však odhalí spiknutí čarodějů proti drakům a se dvěma novými přáteli se vydává na cestu, aby ho překazila... (Založil/a: Vaiven)

MeowDevil
  3. 6. 2016, 21:23
Pamatuji si, že když jsem tuhle knížku začala číst poprvé, po několika stránkách jsem ji odhodila. Asi po roce jsem se k ní vrátila a od té doby ji čtu tak jednou za rok, dva. Stala se z ní moje odpočinková pohádka, která není tak zajetá do určených kolejí, jako klasické pohádky.
Esty
  4. 1. 2012, 12:09
Tuto knihu jsem četla již před několika lety, ale pamatuji si, že mne velmi bavila a že jsem ji téměř celou přečetla na posezení. Pokud jste zvyklí na klasické pohádky, tak na ně můžete v této knize zapomenout.