Ostrov v nebezpečí

Poprvé vydáno celosvětově: 1981

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1988
ISBN: 25-025-88

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1988) 25-025-88 240

Známý britský zoolog a spisovatel vypráví v románu, rozvíjeném na ostrůvku mezi Indickým a Tichým oceánem, příběh přinášející poučení o tom, jak obrovský význam pro existenci lidstva má respektování ekologických zákonitostí. (Založil/a: Vaiven)

Lúthien Celebrindal
  26. 6. 2013, 23:01
Krásná knížka o ekologii :-) škoda, že ve skutečném světě nekončí všechno tak dobře jako v knihách...
Pták posměvák nelze zapomenout!
stepuli
  18. 2. 2014, 19:33
Knížku jsem četla v rámci povinné četby a naprosto mě uchvátila. Je krásně "naivní", ale to se mi na tom právě líbilo. Úplně jsem souhlasila s autorem, že neporušená příroda, rostliny a zvířata jsou daleko důležitější než vojenské letiště.
kretinostupido
  6. 10. 2013, 13:31
Knížka se čte pěkně, je zde podtrženo ekologické téma, které nás v dnešní době pálí čím dál víc. Nutno však říci, že již v době, kdy ji G. Durrell psal, bylo už pozdě na záchranu některých živočišných druhů na naší planetě. V jeho knize najdeme typický příklad situací, kdy peníze a osobní zájmy určitých lidí (především politiků) hrají prim na úkor životního prostředí. V ohledu na dnešní alarmující situaci např. v amazonských deštných lesích je kniha pouhým výsměchem realitě. Kéž by šlo všechno na světě tak, jak je utopicky popsáno v knize ... Nicméně nemohu upřít G. Durrellovi jeho snahu upozornit na ekologii a vybíjení živočišných druhů na naší planetě.
Knížka se sice pěkně čte, je zde pár vtipných momentů, ale chybí mi zde gradace a mám z ní pocit určité nicotnostní plynulosti - čili nic proti ničemu ... hodnotím průměrem!
whiskas
  18. 1. 2012, 19:59
Nejoptimističtější a nejmilejší knížka co znám , cenná pro studenty biologie populací...Vždycky jsem chtěla být jako hlavní hrdinové, hlavně ta starší paní-ekologická teroristka