Dvakrát do Kamerunu

Dvakrát do Kamerunu

Panorama - 1986

Panorama (1986)

Kniha je složena ze dvou částí - Bafutští chrti a Zoo v kufru. Obě části vyšly též jako samostatné knihy a jsou v nich popsány dvě Durrelovy výpravy do Bafutského království, jemuž vládl rukou pevnou, ale veselou bafutský Fon, neomezený vládce, majitel několika žen, Durrellův přítel a milovník tance a tvrdého alkoholu. (Založil/a: Vaiven)

Elrond
  15. 2. 2012, 12:29
"Na sraví" bafutskýho fona je prostě klasická hláška :-))) Jednou bych se do Bafutu v Kamerunu kde Durrell pobýval v 40. a 50. letech chtěl taky podívat....Mimochodem v poslední době se na internetu a v travel časopisech objevilo pár aktuálních reportáží z fonovy rezidence.
Karola
  21. 12. 2014, 18:20
Tahle velmi vtipná knížka určitě vděčí za část úspěchu překladateli. Určitě dalo práci přeložit neumělou angličtinu bafutského Fona tak, aby se čtenář královsky bavil, kdykoli Fon něco prohlásí.
Ondra77
  27. 11. 2012, 11:54
Jako většinu "durrellovek" mám tuhle knížku rád už od dětství. Je to knížka, k níž vracívám ve specifických dobách, které "organicky" vycítím. Jako například teď. V mnoha ohledech je to "dokonalá" knížka, pohlazení po duši, příjemné napětí a úsměv na tváři. A ještě jedna věc: před lety jsem začal Durrellovky číst v originále. To u mě většinou znamená, že se k překladu nevracím. Ale tady to neplatí. Rád, moc rád, si vychutnávám české překlady durrelovek.