Lidové nakladatelství - 1977
ISBN: 26-04-77

Lidové nakladatelství (1977) 26-04-77 102 Přeložila Naděžda Slabihoudová

Příhody pionýra Timura a jeho přátel na malém městečku v době Velké vlastenecké války. (Založil/a: Květuš)

Arkadij Gajdar Arkadij Gajdar
*22.01.1904 - †1941

Tardis
  11. 12. 2014, 21:01
No...bylo to čtivé, ale dost špatné. Naprosto žádná zajímavá pointa a to popisování sovětského vlasteneckého nadšení i u dětí (snad jen vyfabulovaného) dělá z Timura a jeho party dílo minulosti, které pro současnost (naštěstí) není.
pove
  2. 1. 2012, 17:28
Timur a jeho parta byla pro mě zajímavější než Čuk a Gek. Ale asi zrovna tak jsem z Timura moc odvázaná nebyla, povinnou četbu jsem nikdy neřešila, vždycky jsem četla, co jsem měla po ruce, takže bych si knihu určitě přečetla i sama od sebe. Ale nic moc.
rosavtrave
  18. 11. 2011, 15:54
Další "úžasná" povinná četba na základní škole :D Rozhodně nehodlám si to zopakovat a zabíjet tím tak svůj drahocenný čas.
Veve721
  26. 9. 2016, 0:17
Knížku jsem četla jako malá, takže žádná politika mě nezajímala, líbil se mi příběh a zbytek jsem neřešila.
Adiemus
  29. 4. 2016, 13:22
Velká vlastenecká válka? V roce 1940? Ale no tak. V té době bojoval SSSR proti Finsku. Nebo že by byl Gajdar vizionář?
Pravda, ve škole nám to nikdo nespecifikoval, ať už úmyslně či neúmyslně. Přesto jsem jako malá Timura milovala.
bubka
  6. 8. 2012, 7:36
je to pěkná dobrodružní knížka o touze činit dobro, kterou máme mnozí jako děti a tak málo z nás jako dospělí
prasojta
  24. 1. 2012, 3:17
Tato kniha mě sice nepostihla sice jako povinná četba, přesto jsem si k ní kdysi jako asi osmiletý kluk našel cestu. V tu dobu to pro mě byla skvělá knížka. Hodnotím tedy pod tehdejšími dojmy. Dnes by to pravděpodobně bylo hodnocení nižší, ale proč si vlastně kazit dětské vzpomínky.