Utrpení za pokladnou

Utrpení za pokladnou
Originální název: Les tribulations d´une cassiere

Argo - 2010
ISBN: 9788025702796

Argo (2010) 9788025702796 190

Anna vystudovala na univerzitě literární vědu, ale jelikož nemohla po promoci sehnat odpovídající zaměstnání, vzala zavděk původně brigádnickým místem a dále prodávala jako pokladní v supermarketu. Nakonec za pokladnou strávila osm let, a aby si udržela duševní zdraví, rozhodla se nepříznivému osudu postavit čelem - napsala o svých zážitcích knihu, ze které prýští nadsázka, ironie a vtip. (Založil/a: Mamba)

Bastet
  3. 3. 2012, 10:40
Kniha která určitě neurazí a pobaví. Poučná je určitě pro ty, kdo nejsou zvyklí pracovat/jednat s lidmi a zábavná pro ty, kdo s lidmi pracují/jednají denně. 60% ode mě dostala, proto že ke konci je už trošku nudnější.
Laděnka Šušu
  31. 1. 2014, 22:02
Krutá realita, kniha popisuje skutečnost. Pokladní jsou bráni jako přístroje bez citu, ostatně takhle se posuzují i lidi studující na školách a pracující v jakémkoliv zaměstnání, jako stroje, nesmíte ukázat slabost, jinak jste "vadný přístroj". Slušní lidé nevymřeli..,
jenže ti burani taky ne...
rosavtrave
  7. 11. 2011, 22:00
Knížku by si asi každý měl přečíst, aby si uvědomil, jaká to je dřina být prodavačkou. Děj vypráví "prodavačka z povolání" a upozorňuje právě na pohled z druhé strany tj jak prodavačky vnímají nás zákazníky. Dospěla jsem k názoru, že děkuji bohu za to, že nejsem prodavačkou, protože to nemají ve své práci snadné.
kikina
  14. 1. 2013, 23:49
Jak už tu bylo řečeno - kniha pobaví, ale konec malinko nudnější. Nemají to s námi (zákazníky) prodavačky někdy jednoduché.
Zuzzka
  24. 5. 2014, 14:13
Pohodové čtení. Paradoxně mě kniha nalákala jít do obchodu a nakupovat. I když mnohem divnější by bylo, kdyby mě nalákala stát se pokladní, to asi nehrozí.