Po uši v postkomunismu

Po uši v postkomunismu

Euromedia Group - 2000
ISBN: 80-242-0414-2

Euromedia Group (2000) 80-242-0414-2 223

Tato kniha Jana Drábka vypráví o tom, jak se po roce 1989 vrátil z emigrace a pracoval v našich diplomatických službách na různých postech. Jeho pohled na začátky naší demokracie je ovlivněn zkušenostmi z rozvinuté demokratické země. (Založil/a: kubina86)

23.44
  24. 6. 2012, 18:21
Byla jsem trochu zklamaná.Po tom, co jsem přečetla Po uši v protektorátu, jsem čekala víc. Velkou část knihy jsem cítila potřebu autora vyzpovídat se ze zklamání, když jeho /velvyslancově/ na životě ohrožené manželce otálela naše vláda pomoci. Jistě je to pochopitelné, ale čekala jsem popis doby s vtipem, nadsázkou a lehkostí. Naštěstí alespoň na konci knihy naši společnost jakýmsi způsobem hodnotí, ale zklamaně, a poslední věta knihy....že je to jeho rodná zem, ale ne jeho domov..., mě celkem mrzela. Proč se tedy u nás snažil udělat kariéru? Možná jsem jen něco nepochopila.