Po uši v protektorátu

Po uši v protektorátu

Euromedia Group - 2001

Euromedia Group (2001)

Autobiografické vyprávění o prvních třinácti letech života autora odrážející život v protektorátě, osvobozené republice a krátkém období po válce do r. 1948. (Založil/a: kubina86)

23.44
  26. 5. 2012, 9:00
Dobré, rychlé čtení, připomene některé historické události, některá jména. Jde o dětské vzpomínky psané dospělou rukou, které neoplývají hloubkou filozofických myšlenek a rozborem politické situace. Zajímavý pohled člověka, který se nebojí přiznat, že jeho rodina patřila k předválečné smetánce, což mi příjde sympatické, a taky člověka, který své první dětské vzpomínky má vázané na protektorát a válku a tento stav vlastně považuje za normální. Pěkně píše o své rodině, o svém otci, který za války málem přišel o život, přežil Osvětim, po válce dostal vysoké státní vyznamenání, a v únoru 48 prchal ze země tajně, rychle a bez prostředků. Trochu víc by mě zajímal pohled na dobu mezi válkou a únorem 1948. A nejdojemnější scéna pro mě byla ta poslední, kdy se v r. 1990 vrátil z Kanady na návštěvu do Československa.