Manželky a jiné ženy

Manželky a jiné ženy Originální název: Manželky a jiné ženy

Baronet - 2011
ISBN: 978-80-7384-422-6

Baronet (2011) 978-80-7384-422-6 216

Tématem šestnácti povídek jsou mezilidské vztahy - milenecké, mezigenerační či společenské. Autor zkoumá proměny těchto pout od jejich vzniku a zrání, až k času rozchodů i návratů. Objevuje motivy tajemství obsažené v jemném předivu lidského bytí tkajícího náš život. V autorově podání není tajemství jen literárním prostředkem, umocněným překvapivou pointou, nýbrž organickou součástí příběhů o věrnosti a zradě, o dobru a zlu, o světlu a tmě, o naději, která nezhasíná, pokud nás životem provází láska. (Založil/a: s-reader)

s-reader
  1. 6. 2011, 15:37
V knize jsou obsaženy tyto povídky:

Žena z druhého břehu
Něco je jinak a možná, že všechno
Muž, který dělal lidi
Kuřáci cigaret
Co o tobě ještě nevím
marta-b
  14. 6. 2015, 23:09
Tak tohle asi není můj šálek čaje. Nelíbila se mi žádná povídka, přišlo mi to moc depresivní a temný, nebavilo mě to číst. Ale možná je to i proto, že obecně nevyhledávám moc knížky, kde se píše o znásilňování, bláznech, alkoholismu, ... Je to asi autorův pohled na svět vzhledem k tomu, jakými profesemi si za život prošel.