Hoši s dynamitem

Hoši s dynamitem Originální název: Hoši s dynamitem

Albatros - 1974
ISBN: 13-768-74 14/55

Albatros (1974) 13-768-74 14/55 148
Státní nakladatelství dětské knihy (1968)

Napínavý příběh o chlapcích z první republiky, kteří náhodou vypátrají dynamit, jímž chce lupičská tlupa vyhodit do povětří hráz, aby při nastálém zmatku mohla pohodlně loupit. Hoši tomu obratně zabrání a přivedou lupičům na stopu policii. (Založil/a: taeky)

ondra k
  16. 10. 2016, 18:02
Tato kniha se mi líbila svým místy napínavým příběhem. Hlavními postavami jsou chlapci, kteří zažívají dobrodružství při sbírání borůvek, hub, a při koupání se u rybníka nebo při noční výpravě pro záchranu povolání jejich otců.
James Bond
  1. 10. 2016, 12:01
Jedná se o chlapecký román z období první republiky. Příběh je napínavý až ve své druhé části, kdy chlapci objevili dynamit. Knížka nám kromě základní zápletky otevírá pohled do prostého života chudých chlapců v období první republiky, kdy nebylo jednoduché uspokojit základní životní potřeby.
Michal M.
  7. 9. 2016, 21:01
Tuhle knížku jsem četl když mi bylo asi 7-8 let. Půjčila mi ji sestra. Je to skvělá knížka. Přečetl bych si ji znovu, bohužel ji nemůžu najít