Třpyt mečů, záblesky laserů

Třpyt mečů, záblesky laserů Originální název: Třpyt mečů, záblesky laserů

Straky na vrbě - 2008
ISBN: 978-80-86428-84-0

Straky na vrbě (2008) 978-80-86428-84-0 474

Tato antologie fantastických povídek obsahuje jak fantasy, tak SF texty.

Pro čtenáře fantasy je zde především Zdvořilostní návštěva od Martina D. Antonína, která v rozsahu novely volně navazuje na jeho román Křivé ostří. Opět se setkáváme s Rhanem, panošem Jenikem i rytířkou Lisbet - čeká nás tobogán akce okořeněný dávkou černého humoru.

Pro milovníky SF sborník otevírá povídka Roberta Fabiana. Ta volně navazuje na knihu Hvězda - nikoli hlavním hrdinou, ale prostředím, světem i některými narážkami.

Ze známějších tvůrců jmenujme ještě Jiřího Pavlovského, jehož Eskorta patří k politfiction. JP se s tímto žánrem vyrovnává po svém - takže akcí a krvavě. Děj se odehrává u nás.

Dále zde najdeme méně známé autory - Lívii Hlavačkovou, Jakuba D. Kočího, Editu Dufkovou, Marii Klepetkovou, Stáňu Kučovou, Janu Kopečkovou, Alexandra Kazdu a Kláru Skokanovou.

Jejich texty jsou obvykle ostře pointované a pestře doplňují předchozí trojici: od klasické fantasy, přes historickou a humornou až po hard SF.

Okuste, čím vším dnes žije česká fantastika!

(Oficiální text) (Založil/a: Hobitek)