Čarodějův učedník

Čarodějův učedník
Originální název: Sorcerer´s Apprentice

Projděme se s ním tedy po úchvatných, zázračných i podivných místech v Kalkatě, Madrásu, Béngalúru a Bombaji i s jejich obyvateli, mudrci, sádhuya avatáry, které dokáže popsat jako nikdo jiný. (Založil/a: gabin)

#indie
Tahir Shah Tahir Shah
*16.11.1966

gabin
  12. 10. 2012, 13:51
Přečetla jsem na doporučení kolegyně a od té doby se snažím tuto knihu sehnat, protože ji prostě musím mít doma. Četla jsem několikrát, opruzuji s ní přátele a známé, protože je naprosto fantastická a senzační! Psáno spisovatelem afghánského původu, ale vychovaným v Británii, takže nechybí suchý humor. Kniha je čtivá, fundovaná, poutavá, zajímavá, poskytne Vám informace, které byste se jinak určitě nedozvěděli (zvláště pasáž o "výrobě" koster pro studijní účely je stejně nechutná jako poučná)a úplně vás přitáhne jak k Indii, tak k autorovi. O čem je: jeden Paštún přišedší určitým řízením osudu z Indie naučí malého Tahira žijícího v Británii trikům a kouzlům. Když má Tahir 30 let a diplom z prestižní univerzity v kapse, rozhodne se stát mágem a vydá se do Indie, aby se naučil řemeslu. Jeho bývalý učitel ho pošle do Kalkaty ke svému učiteli Hakimu Feroze a Tahir podstupuje docela sadistický výcvik, jehož vyvrcholením je studijní cesta po Indii se zajímavým rozuzlením. Barvité popisy výcvikových metod, poznávání Kalkaty a posléze Indie tvoří 90% knihy.