Slyšení nezletilého dítěte před opatrovnickým soudem

Slyšení nezletilého dítěte před opatrovnickým soudem Originální název: Slyšení nezletilého dítěte před opatrovnickým soudem

Triton - 2008
ISBN: 978-80-7387-119-2

Triton (2008) 978-80-7387-119-2 37

Publikace přináší nové a současně zklidňující poznatky na rozbouřeném moři opatrovnických emocí. Je dílem dvou domácích odborníků a jednoho zahraničního, vskutku renomovaného. Zabývá se tím, co oznamuje v názvu, ale i příbuznými tématy, jako je střídavá výchova, přenocování malých dětí u druhých rodičů a problém odstěhování jednoho rodiče do vzdálenější lokality. Dr. Warshak nám svým elegantním způsobem tlumočí to, co bylo dokázáno sériemi vědeckých šetření a staví to do protikladu s tím, co nebylo a co tedy zůstává mýtem nebo subjektivním přesvědčením, které může být nakonec i škodlivé. ((tři studie problému: střídavá výchova, přenocování malých dětí, přestěhování jednoho rodiče). (Založil/a: kubina86)