Mučená hvězda

Poprvé vydáno celosvětově: 1970

Baronet - 2004
ISBN: 80-7214-724-2

Baronet (2004) 80-7214-724-2 203

Tajemní tvorové Calebanové, kteří zprostředkovávají okamžitý meziplanetární transport pro ostatní druhy senzitivních bytostí, se náhle začnou záhadně vytrácet. Zbývá poslední Caleban. Jestliže ten zemře, veškerý inteligentní život zahyne s ním. A tohoto Calebana navíc krutě mučí dvojice psychopatů usilujících o ovládnutí vesmíru. Agent Úřadu pro sabotáž McKie se pokouší o jeho záchranu, ale nezbývá mu mnoho času. Největší překážkou je však samotná komunikace s Calebanem, který vnímá náš svět úplně jinak a dorozumět se s ním je takřka nemožné.

HELLBOY-DB
  2. 3. 2014, 17:19
Rychlý vstup do příběhu jen s povrchním seznámením se s postavami a stylem vyprávění mě zpočátku trochu odrazoval. S postupným začtením se to ale začalo zlepšovat, příběh se postupně vyjasňoval a ke konci už jsem mu přišel i na chuť. Jelikož je příběh postaven na celkem podařeném nápadu a děj vpřed žene vyšetřování, spokojil se autor s malým množstvím lokací a slabší výpravou. ===80%
Zhabza
  19. 9. 2012, 21:48
Musím souhlasit z magnasem. Vůbec ne špatná kniha. Na druhou stranu asi bych si raději místo Mučené hvězdy znovu přečetl Dunu.
magnas
  23. 10. 2009, 20:29
Není vůbec špatná knížka, ale něco mi na ní trošku chybělo, takže nedám maximální hodnocení. Jinak můžu doporučit každému, kdo si chce přečíst knížku s lepšíma emzákama, než jsou v každém druhém seriálu a dějem, který je všechno, jen ne nudný a hloupý.
Kondor
  12. 5. 2014, 22:32
Takhle knížka je v podstatě novela, vystačí si s pár postavami (dá se to tak nazvat?) a krátkým časovým horizontem děje. Zapomeňte na to, že ji pochopíte na sto procent, někdy to vypadá, že ji Herbert napsal za pár dnů v bouři fantazie, ale věděl, kam míří. Proto tu narazíte na snad nejneobyčejnější bytost v historii SF, na šíleně zmatenou, ale srandovní a věcnou komunikaci a taky na děsivá odhalení, která mohou ovlivnit chod vesmíru, ač se to celé tváří jako lehká detektivka. Za mě tak 88%.