Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Paměti mystika 1

93%
5 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Paměti mystika 1 Originální název: Paměti mystika 1

Nejnovější vydání:
Avatar - 1998
ISBN: 80-85862-24-7
Počet stránek: 133
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 12x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Avatar (1998) 80-85862-24-7 133

Duchovní memoáry, podle nichž natočila a od listopadu 1998 do února 1999 odvysílala na svém prvním programu veřejnoprávní Česká televize patnáctidílný stejnojmenný seriál. Autor v knize, která se stala v České republice žánrovým bestsellerem, líčí svůj duchovní vývoj, bohatý na hluboké transcendentální zkušenosti, občas provázené parapsychickými úkazy, jako vizemi, jasnozřením apod. Vypráví i pozoruhodné a často napínavé životní události a situace, které úzce souvisely s jeho vnitřním zráním. Své vzpomínky doplňuje zobecňujícími úvahami a spirituálními radami a postřehy. Kniha nás dále seznámí s autorovými duchovními učiteli, zejména s jeho ženou Mílou, britským jóginem a novinářem Paulem Bruntonem, indickým mudrcem Šrí Ramanou Maharšim a dalšími. Publikace obsahuje 32 stránkovou bar. i čb. fotografickou přílohu. Autor ke knize poznamenává: "Nechtěl jsem vás ani sebe zatěžovat vzpomínkami na minulost, je daleko lepší žít ve stálé přítomnosti - v TEĎ. Věčná přítomnost okamžiku v bezčasém nyní vydá za všechny paměti. Věřím však a doufám, že jsem vám tímto neúplným a zpřeházeným životopisem přece jen kousek duchovní cesty naznačil a zároveň odhalil hlubší příčiny a spojitosti, které vyplývají z příhod života, jenž je sám ve skutečnosti duchovní cestou. Hlavně proto, aby ti další, kteří přicházejí po nás, nemuseli tolik hledat, pátrat a také klopýtat, jako jsem klopýtal já." K vydání se připravuje volné pokračování Pamětí mystika z období plné duchovní zralosti, a to pod názvem Živá věčnost.

Názvy kapitol:
1. Co všechno může v mládí člověka potkat 2. Mystikovy zážitky a setkání s Richardem 3. Síla sebeodevzdání a příhody metapsychické 4. Křišťálová světla, nekonečné prostory a další vyučování. Paul Brunton 5. Meditace na gestapu, "vajíčko" a Maharšiho moudrost 6. "Černé hodinky" v Brzicích a příhoda v Moravském krasu. Odhmotňování 7. Jak jsem začal psát a přednášet. První varování 8. Temná noc duše a jak ji překonat. Poslední velké světlo 9. Jak jsme spadli do astrálu a co z toho vzešlo. Ještě něco o Richardovi a jiných duchovních přátelích 10. Jak chrání vesmírná moudrost. Mílin dopis 11. Učení Fráni Drtikola 12. Setkání s Mílou a duchovní symbióza. "Necháme to na Pánubohu (Založil/a: ssuva)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

vladislaus
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 8. 2012, 13:57
Pana Tomáše považuji za jednoho z nejvýznamnějších evropských mystiků a tato jeho půvabná kniha pomůže, jak začínajícím Hledajícím tak i těm nejpokročilejším.
wroclav
60% 60% 60% 60% 60%
  6. 12. 2015, 7:50
Dalo by se říct, že je to taková budhistická verze Halíkova Ptal jsem se cest. Velmi čtivé a zajímavé povídání Eduarda Tomáše o jeho životě, meditacích, lidech které potkal.. Jen se mi pořád vkrádala na mysl otázka "a jak to bylo vlastně doopravdy".