Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Paměti mystika 2

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Paměti mystika 2 Originální název: Paměti mystika 2

Nejnovější vydání:
Avatar - 1999
ISBN: 80-85862-35-2
Počet stránek: 136
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Avatar (1999) 80-85862-35-2 136

Stručný obsah:
Volné pokračování duchovních memoárů, zychycující období vnitřní zralosti, které se vyznačuje hlubokým prozřením a nadsmyslovou moudrostí.
V úvodu ke knize je psáno:
„Kniha vzpomínek Eduarda Tomáše Paměti mystika, jež byla zfilmována a posléze uvedena v České televizi ve formě patnáctidílného seriálu, je v pravém slova smyslu bestsellerem. První vydání bylo vyprodáno během několika týdnů, druhé během několika měsíců a třetí se doprodává v době vydání této publikace a zájem nikterak neklesá, ba právě naopak.
Posluchači Tomášových přednášek znají hloubku autorovy duchovní praxe a mnozí z nich i nepublikované úryvky vzpomínek. Opravdoví zájemci o vnitřní pokrok tuší i převratný duchovní obsah událostí z dosud posledního období jeho života. Je jisté, že první díl Pamětí (byť nebyl jako první díl koncipován a autor jej v době vzniku považoval za uzavřený) nemohl vzhledem k rozsahu knihy a hlavně k době, jíž se vzpomínky uzavírají, vyčerpat celý jeho životní a zejména duchovní příběh. Mohli bychom říci, že je jen jakýmsi vstupem do první komnaty této strhující a v jistém smyslu dobrodružné historie jednoho navenek zcela obyčejného lidského života. Za jeho oponou však nalezneme touhu a sladké i hořké plody jejího naplnění, jen těžko představitelnou odvahu, nad níž by básníci minulosti ve svých mýtech a legendách hýřili oslavnými epitety, něžnou a nezištnou lásku k onomu vnitřnímu i všem jeho projevům, pokoru a odevzdanost a dětsky upřímnou otevřenost a - nesmíme zapomenout - jako výsledek nezištného života hlubokou moudrost, nyní již tak samozřejmou jako lidský dech či tichý západ slunce. Zájem řady posluchačů (a poté i České televize) o zveřejnění dalších vzpomínek na vlastní duchovní růst byl proto prodchnut vírou, že případné pokračování bude zejména po duchovní stránce hlubší a ještě poutavější než dosud vydané vzpomínky.“

Názvy kapitol:

1) Jak po mnohých trampotách na nějaký čas prohlédl
2) Jak se protloukal hlubinami
3) Živá věčnost
4) Završení
5) Tajemství první a poslední překážky v józe
6) V Boží dlani (Založil/a: ssuva)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace