Stvořme svět míru

Stvořme svět míru Originální název: Stvořme svět míru

Avatar - 2006
ISBN: 80-85862-67-0

Avatar (2006) 80-85862-67-0 69

Podmanivý, samostatně dosud nepublikovaný esej, v němž se laskavý čtenář krom jiného dozví, že cílem pravého mírotvorce není mír zažívat, ale stát se jím. "Mír světa závisí především na vnitřních podmínkách, ne na zevních. Jaký je a bude člověk, takový je a bude i jeho svět. V hlubších úrovních duše je každý z nás už teď božský, jenomže to doposud neví. Ponořme se tedy co nejhlouběji do tajných vnitřních úrovní sebe sama a vynesme na povrch, co je v nich utajeno: lásku, soucit a mír. Upněme pozornost jedině na čisté bytí. Ke všem nežádoucím myšlenkám se stavme indiferentně, nezaujatě: ztratí se neznámo kam - jako pravá iluze, vždyť právě jen iluzí vpravdě jsou. Nakonec pronesme potichu tuto silnou mantru: Šťastny ať jsou všechny bytosti! Rozumějme tomu dobře: i ty, které nám dříve byly lhostejné, i ty, které jsme snad někdy nenáviděli. Všechny, protože jest jednota." (Založil/a: ssuva)