Tajemné absolutno

Tajemné absolutno Originální název: Tajemné absolutno

Avatar - 2001
ISBN: 80-85862-46-8

Avatar (2001) 80-85862-46-8 65

Patnáct transcendentálních vstupů do tajuplného hájemství absolutna, patnáct unikátních záznamů hlubokých mysterií, jež tyto vstupy provázela, patnáct působivých odhalení ryzího srdce mystikova - činí z této útlé knížky duchovní dílo mimořádné hodnoty.

Ukázka z knihy:

…Dnes začínám tam, kde jsem včera skončil. Jsem bez těla a obsah vědomí zmizel. Upínám se k prázdnotě, kam jinam? Ale pořád mám ještě obavu, co bude. Když zmizela osoba, přijde snad neosobnost? Nebo osobnost? Nevím, choulím se do ticha. Ticho je teď mým útočištěm, ale jsem ochoten přijmout všechno. Nořím se do ticha.
Zdá se mi, že jsem bez myšlenek, ale kupodivu si toho jsem vědom. Mám překročit ještě toto vědomí?
Vstupuji do prázdnoty, protože sám jsem prázdný. Nemám nic a taky nic nechci. Mám jen důvěru ve vyšší sílu, a tak se mi zdá, že ji dokonce začínám zajímat. Nevím, proč se mi to zdá. Chtěl bych jí spíše porozumět, ale to nejde. Náhle se znovu dostaví strach z neznáma. Rozhodl jsem se však, že neustoupím. Asi proto se mi najednou skoro ztratilo ego - skoro se ztratilo. Ono se totiž bojí, že zahyne. Musím najít odvahu a nevšímat si toho.
Jsem na pokraji neexistence. Skočím do ní? Asi ano… (Založil/a: ssuva)