Mladík v okovech

ISBN: 80-85617-25-0

Jota (2004) 80-85617-25-0 222
Jota (2000)
Jota (1995)

Nemilosrdně otevřený humor je rafinovaně založen na kontrastu dětské naivity a stereotypního světa dospělých. Všechny Nickovy vynalézavé a dobrodružné eskapády a intriky směřují zdánlivě pouze k jedinému cíli: Zbavit se potupného panictví a získat ženu svého srdce, krásnou a talentovanou Sheeni, jedinou „intelektuálku" v Ukiahu. Čtrnáctiletý věk je velice bouřlivý. Nick a jeho přátelé jsou racionální (většinou), sexuálně vyspívající osobnosti s prakticky nulovou možností chovat se podle svých tužeb. Prakticky v žádném jiném věku nejsou lidé v naší kultuře tak mrzačeni svou bezmocností a nedostatkem soukromí. Nezapomeňme, že Nickovy dveře ke svobodě, jimž se říká řidičák, zůstanou ještě minimálně dva roky uzavřeny.. (Založil/a: aknamor)

alča87
  8. 3. 2013, 10:08
Je to prostě šílené :) ale něčím to člověka přitahuje. Nicka zbožňuju, je to šílenec, ale v jádru hodnej kluk, prostě se proti němu postavil celý svět. :)
schumick
  24. 9. 2014, 19:10
Pubertální (a postpubertální) klasika.
Komu se líbil 1. díl bude mít rád i díl 2. Je to sice slabší odvar jedničky, ale i tak je příjemné oddychovka, která na mnoha místech příjemně pobaví.
snedy
  19. 6. 2014, 13:00
Bravo, teď už chápu, proč je Mládí v hajzlu takovej kult. Po prvním díle těžká nechápačka, ale po přestěhování Nicka k tatovi se příběh rozjede do úchvatného tempa, šílenost střídá šílenost a já se konečně královsky bavím. OLE!
Taychi
  14. 8. 2012, 0:10
První kniha mi přišla nejlepší, ale stejně jsem vždy čekala, až spolužák dočte další díl, abych si ten, co měl půjčený mohla rychle jít půjčit do knihovny zase já a vždy jsem se smála, že jemu to nechtěli půjčit, protože mu nebylo patnáct a mě jakožto stejně staré holce to bez keců půjčili. I druhá kniha ale byla dobrá, jen mám z Sheeny pocit, že je to strašná manipulátorka.
jariny
  11. 1. 2013, 13:26
Po přečtení prvního dílu jsem byl hodně na rozpacích. Šílený příběh přehnaně nadrženého puberťáka mě ale nějakým zvráceným způsobem nakonec dostal a nevydržel jsem ani týden, než jsem se začetl do druhého dílu. Který je samozřejmě ještě ujetější.
Sarael
  8. 3. 2012, 22:38
Většinou bývá pravidlem, že druhá kniha za moc nestojí. V tomto případě tomu tak není. Naprosto skvělá a vtipná kniha.
JennyHcz
  12. 5. 2010, 21:00
Kniha spíše pro dospívající chlapce mi ze začátku dělala velký problém. Musela jsem se dost nutit, abych ji nepřestala po prvních pár kapitolách číst. Postupně jsem si však zvykla na nevybíravý slovník hlavního hrdiny a jeho šílené příběhy. Druhý díl mne bavil více než ten první. Změna prostředí pomohla.