Cesty k Nirváně

Cesty k Nirváně Originální název: Many ways to nirvana

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1529-2

Knižní klub (2005) 80-242-1529-2 145

...Tato kniha je určena zejména čtenářům, které motivu¬jí spíše vědecké a filozofické otázky než pouhé ritualis¬tické náboženské zájmy. Jeho Svatost jednoduše rozvádí, co řekl Buddha, a připomíná nám důležitost, dialogu mezi vyznáními. V těchto bouřlivých dobách potřebu¬jí lidé nalézt v sobě nezbytnou motivující sílu a anga¬žovanost a neplýtvat svou energií a časem na honbu za materiálními potřebami a na uspokojování své vášně pro nenasytné tužby.
Zkoumáme hlubiny moří a oblohy a odvažujeme se mimo planetu Zemi, ale naše mysli - ty nejbližší perly moudrosti - zůstávají záhadné a neprozkoumané. Už před dvěma a půl tisíci lety prožil však v meditaci pod¬statu mysli Buddha Šákjamuni. Vyzýval nás, abychom rozpoznávali svou základní povahu zářnosti, abychom se nestávali oběťmi nevědomosti a abychom rozvíjeli svou univerzální moudrost a soucit... (Založil/a: ssuva)