Mladík v chomoutu

Jota - 2004
ISBN: 80-7217-118-6

Jota (2004) 80-7217-118-6 232
Jota (2000)

Nick Twisp se ve svém deníku na pár týdnů odmlčel, ale nebylo to proto, že by se byl vzdal myšlenky na hlubokou a sebezpytující analýzu. Měl jen zkrátka plné ruce práce s tím, aby se vypořádal s nástrahami nečekaného blahobytu. Dál žije v Ukiahu v černých modelech "Mussoliniho návratu" a až na pár drobných problémů s Sheeni mu vlastně nic nechybí. Ale opět se kolem něho začíná stahovat smyčka, a tak nezbývá než pohřbít Carlottu a opět se vydat na cesty, tentokrát s podstatně menším finančním zajištěním. V jedné chvíli se zdá být všechno tak beznadějné, že by asi nejrozumějším řešením bylo odevzdat se do rukou zákona. Má totiž u FBI tolik vroubků z minulosti a teď k nim přidá další, že by měl o byt a stravu postaráno až do smrti. Milionové ztráty se násobí, kam šlápne, tam sto let tráva neporoste. Ale to by nebyl Nick, aby se z toho nejen bravurně nevyvlíkl, ale dokonce ještě z toho vždycky vytříská maximum (Založil/a: aknamor)

alča87
  26. 3. 2013, 15:18
Nick je prostě šílenec, ale opět jsme se nemohla od knihy odtrhnout. Je to přehnané a neuvěřitelné, ale je to vtipné a skvěle napsané. Bez zaváhání do dalšího dílu.
JennyHcz
  12. 5. 2010, 21:02
Kniha spíše pro dospívající chlapce mi ze začátku dělala velký problém. Musela jsem se dost nutit, abych ji nepřestala po prvních pár kapitolách číst. Postupně jsem si však zvykla na nevybíravý slovník hlavního hrdiny a jeho šílené příběhy. Čtvrtý díl mě opravdu dost překvapil - to si určitě přečtěte, abych tu něco neprozradila.