Mladík pod pantoflem

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Jota - 2005
ISBN: 80-7217-382-0

Jota (2005) 80-7217-382-0 294

Stalo se, v co jsme již téměř nedoufali, co jsme si přáli a představovali už na svých nočních stolcích či poličkách v knihovně. Nick Twisp je opět s námi! Tentokrát v Evropě, ve společnosti Čechů a dalších podivných individuí. Jak si poradí čerstvě ženatý mladý muž ve Francii po boku své vysněné manželky Sheeni? Nové zážitky, staré problémy, jen znásobené cizím prostředím bez znalosti jazyka a schopnosti naučit se ho. Je to pořád ten stejný smolař, který za sebou vleče náklad starých vztahů a komplikuje si život novými. Jak si s nimi Rick, Nick či Francois poradí? Taky vám připadlo, že s ním Sheeni už delší dobu hraje podivné hry? Budeme s napětím sledovat, jak se vyvine jejich vztah během následujících čtyř měsíců a dalších třinácti let. (Založil/a: aknamor)

alča87
  14. 7. 2013, 23:57
Pátý díl jsme četla s větším odstupem, než ty předcházející a velice se mi líbil, sice je pravda, že předchozí díly jsou více vtipné, ale Nick nezklamal, opět jsem s ním prožila šílenou jízdu :) je neuvěřitelné, co všechno se v jeho životě stalo za jeden rok.
Mike
  24. 7. 2011, 18:29
Je pravda, že tento díl působí jako nejslabší, ale rozhodně se tím nenechte odradit, protože další díl, tentokrát Deník mladšího bratra Nicka Twispa, stojí za to. :)
Greny
  12. 2. 2013, 17:00
5. díl ve zkratce připravuje živno půdu pro 6. díl, takže je to takový mezičlánek, ale určitě stojí za přečtení :)
davidasak
  14. 11. 2015, 12:44
Tato knížka pro mě byla mnohem nudnější než díly 1-4, ale jako správný fanoušek série Mládí v hajzlu jsem ji přečetl a musím říct, že když jsem byl asi za půlkou, měl jsem co dělat abych nezačal přeskakovat odstavce, protože jsem se co nejrychleji chtěl dostat na konec, abych se konečně dozvěděl, jak tahle série skončí, ale ten konec mi za to opravdu stál.
Severočech
  20. 3. 2011, 22:23
Nejslabší díl, člověk už tuší jisté natahování příběhu, 60 % jen za Čechy. Předchozí díly a šestý díl jsou mistrovskými hlavně díky spádu a neustálému valení se průšvihů, humoru, ostatně situačním humorem Payne vládne. Až na pátý díl.