Nevidět zlo

Originální název: See no evil

Volvox Globator - 2006
ISBN: 80-7207-596-9

Volvox Globator (2006) 80-7207-596-9 304

Strhující kniha Roberta Baera nabízí vzrušující popis fungování teroristických sítí a ojedinělý popis kořenů novodobého terorismu spjatého s Blízkým východem. Baer vypráví o místech, do kterých se většina z nás nikdy nepodívá, a o lidech, s nimiž bychom se raději nikdy nesetkali. Je to ovšem také nemilosrdná kritika politiky Washingtonu, která podkopává úsilí CIA čelit hrozbě těchto smrtonosných sítí. Je to obžaloba agentury, která ztratila svůj směr, zapomněla na svoje původní poslání a nezvládla náležitě reagovat na nárust teroristických organizací typu al-Qa'ida, což mělo mimo jiné za následek i tragické události z 11. září.
Robert Baer pracoval pro CIA jako řídící důstojník v letech 1976-97. Působil na mnoha místech - v Iráku, Libanonu, Súdánu, Tádžikistánu, Indii -, a měl možnost na vlastní oči sledovat prudký rozvoj terorismu. Je považován za jednoho z nejlepších důstojníků, které CIA na Blízkém východě měla. (Založil/a: Lupen37)

Robert Baer Robert Baer

Lupen37
  4. 5. 2011, 9:44
Byrokracie je prostě všude, dokonce i bojovníci proti terorismu bojují víc s byrokratickým aparátem ve Washingtonu než s teroristy. Ukazuje se, že ne vždy je na prvním místě bezpečnost země, ale zisk. Doslova jsem hltal neuvěřitelné příběhy Baera, které zažil během špionáže na Blízkém východě. Výborná kniha.