Americké krásky

Originální název: Civic Beauites

Jota - 2006
ISBN: 80-7217-456-8

Jota (2006) 80-7217-456-8 304

Autor kultovního románu Mládí v hajzlu C. D. Payne přichází s dalším teenagerským příběhem. Hlavní postavy - dvě patnáctileté sestry - jsou identická dvojčata, což samo o sobě nabízí v momentě, kdy začínají navazovat první milostné vztahy a pokoušejí se najít v současné Americe vlastní identitu, nepřeberné množství komických situací. Oběma sestrám ale život nekomplikuje jen jejich dospívání a rozdílné povahy, ale i fakt, že jejich otec - pokrytecký pastor baptické církve - se rozhodne kandidovat na víceprezidenta USA za Republikánskou stranu. Je na ně zaměřena pozornost médií, ze sester se chtě nechtě rázem stávají sledované celebrity, v jejich domě se usadí ochranka a bláznivý děj plný nečekaných zvratů začíná. Čtenáři, kteří si oblíbili vypravěčský styl a humor C. D. Paynea v jeho předchozích bestsellerech, určitě při četbě Amerických krásek nebudou zklamáni. (Založil/a: aknamor)

jethro.tull
  1. 11. 2012, 20:51
Jak stojí v anotaci ke knize, při četbě knihy jsem nebyl zklamaný. Po klesající úrovni knih cyklu Mládí v hajzlu jsem ani nic světoborného nečekal. Děj, jak už to z předchozích knih C. D. Payna známe, je jednoduchý, tentokrát však selhává humor, který chybějící děj v předcházejících knihách nahrazoval. Také jsem přemýšlel, zda patvary typu "slevněné" zboží nebo "kdyby jsme" jsou záměrně použity pro dokreslení pubertálního slovníku, ale vzhledem k tomu, že se tentokrát nejedná o deníkový záznam, ale o vyprávění, si myslím, že je to pouze chyba ze strany nakladatelství (korektora).
abnormalka
  25. 5. 2014, 23:36
Dočetla jsem jen z úcty k autorovi a knihám obecně. Nejslabší autorovo dílo. Kniha mě téměř nebavila. Škoda.