Vyslanci do prázdna

Poprvé vydáno celosvětově: 1966

Baronet - 2005
ISBN: 80-7214-832-X

Baronet (2005) 80-7214-832-X 233

Směřovali k planetě kroužící kolem vzdálené Tau Ceti - do rajského světa, který měl zajistit budoucnost lidské rasy. Ale loď selhala -motory poháněné lidskými mozky náhle a nevysvětlitelně zešílely. Jediným řešením bylo vytvořit umělý mozek, který by byl schopen dovést je k cíli. Ale bude k tomu dost času, nebo bude jejich výprava odváta v zapomnění?

HELLBOY-DB
  24. 12. 2014, 12:36
Hard sci-fi, s kterým jinak nemám problém, se zde ukázalo v tak čisté formě, že se to nedalo číst. Byl jsem zahlcený takovým množstvím technického a filozofického textu, že mám minimálně na rok vystaráno. Zhruba po padesáté straně mě kniha už tak odpuzovala, že se sám sobě divím, že jsem měl tak silnou vůli abych to vůbec nějak dočetl. Nevím, komu tuto knihu autor určil, ale já jsem to rozhodně nebyl. ===0%
Veru.K
  5. 9. 2014, 14:51
Vyslanci do prázdna se mi četli skoro sami, asi proto, že je kniha poutavě napsaná, i když má velmi jednuduchý děj, ale zároveň je to klasické csi-fi. Jsem zvědavá na pokračování
Balu
  14. 10. 2012, 16:38
Rozhodně zajímavá kniha, kterou sice beru jako předstupeň k celému Pandorskému cyklu, ale uznávám i jako samostatnou část. Let k cizí hvězdě, který možná není přesně tím, čím se zdá být, a jehož výsledkem je něco, co neočekával vůbec nikdo... dějem je tak něco na hranici teoretizování a filozofování ohledně vědomí, umělé inteligence a věcí s tím spojených.
draki
  25. 12. 2011, 19:44
Tato kniha mi připadá jako typické dílo ze začátků SF, ve kterých nešlo ani tak o děj, jako o technologie. Děj je proto velmi jednoduchý a kniha nhení akční, ale její technologická a psychologická propracovanost je dokonalá. Cyklus Pandora, který z této knihy vzešel je však dokonalý.
Jirika
  5. 6. 2010, 20:53
Pokud jste ještě nic od Franka Herberta nečetli tak začínat touto knihou není moc rozumné pokud se vážně nezabýváte vytvořením umělé inteligence. Další díly edice Pandora jsou ale opravdu úžasné.