Marilyn Manson - Dlouhá trnitá cesta z pekla

Marilyn Manson - Dlouhá trnitá cesta z pekla Originální název: The Long Hard Roud out of Hell

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-547-9

BB art (2009) 978-80-7381-547-9 352

Na knize spolupracoval Marilyn Manson

Dlouhá trnitá cesta z pekla je skandální kniha, sarkastická, ale také nesmírně čtivá a vtipná. Je také v širokém měřítku uznávána jako jedna z vůbec nejlepších rockových biografií, v níž Manson beze studu vypráví o svém dětství plném strachu a obav, o svých sexuálních prožitcích, o zálibě v drogách, o setkání s okultismem a satanismem, o touhách, sebenenávisti, krutosti vůči sobě i ostatním, o vnitřní rozervanosti, rozvrácených vztazích i o úspěších a vítězstvích. Kniha využívá motivu z Dantova Pekla – jednotlivé kruhy pekla zde představují postupné fáze vývoje Mansonova života od vyděšeného „červa“ až po apoteózu v podobě antikristovské superhvězdy. Také obsahuje množství zajímavých fotografií z nejrůznějších období Mansonova života, některé jeho povídky a básně, ukázky korespondence s vydavateli či výtažky z cestovního deníku. „Vždycky jsem věřil, že člověk je chytrý. To lidi jsou stupidní. Jen máloco dokládá tuto skutečnost lépe nežli válka, organizované náboženství, byrokracie a střední škola, kde většina tak nemilosrdně vládne.“ Marilyn Manson (Založil/a: aknamor)

#hudba
Neil Strauss Neil Strauss
*09.03.1969

Marilyn Manson Marilyn Manson
*05.01.1969

Barabura
  3. 3. 2015, 14:07
Marilyna Mansona jsem vždycky měla svým úchylným způsobem ráda. Jako člověka i jako muzikanta. Věděla jsem, že je to inteligentní chlap co to má v hlavě srovnaný a tímto životopisem se mi to jenom potvrdilo. Chápu proč a co dělá a proti čemu bojuje a moc mu fandim. Kniha je napsaná naprosto skvěle a čtivě. Všechny "úchylárny" jsou popsaný tak, že mi ani úchylný nepřišly. Takovej Barkerovskej styl.
Všivák
  18. 5. 2015, 16:06
Zatím nejlepší biografie rockové kapely, jakou jsem kdy četl. Napsaná neuvěřitelně zábavně. Ať už jsou zdejší neuvěřitelné příhody pravdivé, nebo ne. A Mansonův žebříček je absolutně bezchybný.
moonchild
  29. 10. 2013, 18:27
Marilyna Mansona moc nemusím.Tuhle knihu jsem četla jen ze zajímavosti a potvrdila můj názor na ně....
ronynka
  15. 10. 2011, 15:36
Ten kdo odsuzuje Marilyna Mansona by si mel precist tuhle knizku. On neni hloupej, vi co dela. A ten kdo zna int. stranky nachtkabarett.net tak je mu jasny, ze vsechno, je zamerne. Prozil si opravdu peklem, mozna trosku jinym, nez normalni clovek, ale i tak si peklem prosel. Knizku jsem cetla nekolikrat a je to pokazde hodne silny pribeh.
jirkam
  17. 8. 2012, 18:41
Moje naprosto nejoblíbenější biografie. Vykreslení umělce, kterého sám nemám v lásce v barvách, které považuji za přijatelné a i proto mám na něj teď daleko smířlivější názor a možná trochu i obdiv.
Lucka D.
  20. 12. 2013, 21:55
Mansona nemám ráda, ale zajímalo mě, jaký měl život. Kniha je napsána čtivě, ale pořád to je jen příběh feťáka(člověk, který tvrdí, že s drogami může přestat, kdy chce je podle mě feťák). Vzhledem k tomu, že protagonista ještě nezemřel, nedá se s určitostí říci, kde jeho cesta z pekla skončí. Troufnu si odhadnout, že asi ne moc daleko od pekelné brány...
RMAA
  17. 2. 2013, 23:00
Tahle věc mi v mnoha směrech pomohla otevřít oči ve věcech jako jsou drogy, okultismus. Život člověka co zkusil a zažil hodně a po tomhle zážitku, jestli je pro mě někdo ztělesněním "Sex, Drugs and Rock N' Roll", tak je to právě Brian!
Expitch
  30. 11. 2012, 20:33
Marilyna Mansona obdivuju už několik let. Je to pro mě osobnost, která něco dokázala. Strašně se mi líbí, že se nesnaží něco cenzurovat. On prostě popisuje svůj život jako "zabití kuřete". Od doby, co jsem si kapitolu "Co o mě bylo naspáno." se kecům ohledně žeber směju.
vanitywhore
  14. 9. 2011, 13:59
Tuhle knihu jsem si hodně dlouho přála a když se mi konečně dostala do rukou,přečetla jsem si raz dva.Rozhodně si nebere servítky,a pokud jste o Brianovi Warnerovi(alá MM)měli doteď nějaké iluze,přečtením je rozhodně ztratíte.Samý sex,drogy,násilí.Na druhou stranu se člověk konečně dozví,jakým famám lze věřit a kterým ne.Zkrátka životopisná kniha,která se vymyká svému žánru:)