Poklad Rudého Rackhama

ISBN: 978-80-00-02209-3

Albatros (2008) 978-80-00-02209-3 62
Egmont (1995)

Tintinova dobrodružství (12)

Příběh přímo navazuje na Tajemství Jednorožce. Jde o jedno z nejlepších Tintinových dobrodružství, plné nečekaných zvratů a komických situací. Poprvé se v tomto příběhu představuje vědec Hluchavka, který co se týče vtipných hlášek výtečně sekunduje oběma detektivům Kadlecovi a Tkadlecovi. Příběh končí na zámku Moulinsart, který se nadále stane výchozím bodem všech Tintinových výprav. (Založil/a: kilget)

HeM
  11. 8. 2012, 11:43
Tohle mě moc nevzalo, nebylo tady nic moc zvláštního a byl to spíš nudný díl.. Podle mě tohle nemuselo býti..
Jokolo
  19. 9. 2013, 22:34
Haddock pořádně na kaši! Konečně! Když vidím jeho vyšinutý výraz ve tváři když skáče s rumem v ruce do vody pro další, dycky si učurnu.
Jeden z nejlepších dílů vůbec, Hergé zde plně využívá rozmanitosti podmořského světa, nádherně zpracovaného.
Konečně se tu také v plné parádě projevuje Hluchavka, krásná a důležitá postava. Na T-Kadlece ale asi nemá.
iampatrik
  26. 7. 2011, 21:19
Navazující příběh na 11. díl, který se také objeví ve filmu S. Spielberga. To byl důvod proč jsem komiks vlastně četl. I když není v tak "detektivním" duchu, jako díl předchozí, nabízí více zábavý a hlavně humoru (nedoslýchavý vynálezce je toho důkazem). Být dítě, tohle bych četl pořád.