Prázdniny se Sherlockem Holmesem

Prázdniny se Sherlockem Holmesem Originální název: Prázdniny se Sherlockem Holmesem

Státní nakladatelství dětské knihy - 1966

Státní nakladatelství dětské knihy (1966) 268

Zažil jsem, kluci a holky, prima prázdniny, protože dr. Watson odjel do Austrálie a mně napsal Sherlock Holmes, abych hned přijel do Londýna pomáhal mu při řešení detektivních záhad
Tak jsem tedy jel, a když jsem přijel do Londýna, tak jsem viděl, že Londýn je město značně veliké a je tam v jednom kuse mlha. A tak jsem šel do Baker Streetu, kde Sherlock Holmes bydlí. Když mě k němu komorník uvedl, seděl zrovna u krbu, kouřil dýmku a přemýšlel. A hned jsme se dali do luštění detektivních záhad a bylo to velice napínavé. Vypátrali jsme,jak zmizel jeden lord, chytili jsme chewinggumskou nestvůru, zápasili jsme s Neviditelným, vyšetřili jsme zločin v mlze i případ s podezřelým kouzelníkem. Zločince zatýkal a na falešnou stopu nás zaváděl inspektor Lestrade ze Scotland Yardu, nevelký, podsaditý, šlachovitý mužík, připomínající buldoka.
To ostatní si už přečtěte v knížce.
Váš
Tom Janda
detektiv a spisovatel, 6.A (Založil/a: Tanmut)

Jaroslav Tafel Jaroslav Tafel
*11.06.1929 - †01.02.1973

mishelin
  18. 3. 2013, 19:54
Moc milá knížka, velice vtipně napsaná. Dětem se budou líbit příběhy a nám starším docela dobré "hlody" které se tam objeví. Moc mě pobavila.
Martin Rožeň
  9. 7. 2014, 16:37
Jedna z knih, kterou si pamatuju z dětství, přišla mi tehdy parádní, pro dospělého by to asi nebylo, ale mně se trefila přímo do mého dětského vkusu.