Tajemství morové jeskyně

Tajemství morové jeskyně Originální název: The Genesis Plague

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-833-9

Jota (2011) 978-80-7217-833-9 368

Americká jednotka se rozhodne prozkoumat iráckou jeskyni, v níž se ukryje skupina teroristů, s úžasem ovšem zjistí, že temné prostory toho skrývají mnohem víc. Stěny zdobí záhadné, šest tisíc let staré obrazy a nápisy, chodby hlídají nejmodernější sledovací kamery a v útrobách jeskyně leží hromady lidských kosterních pozůstatků. Do akce na odhalení této záhady se zapojí i americká archeoložka, která tady kdysi pracovala na přísně utajeném výzkumu.
Když se ji kdosi pokusí zavraždit, spojí se s americkými agenty, aby svými znalostmi přispěla k odhalení toho, kdo se za každou cenu snaží před světem uchránit tajemství jeskyně a hrozivé nebezpečí, které se v ní skrývá. (Založil/a: al-ma)

Bogu55
  20. 8. 2011, 1:16
Zajímavé téma, podle mě neobvyklé prolnutí historie, náboženství a války (možná bych dodala "i tak trochu msty"), což samo o sobě zajišťuje atraktivitu. Rozuzlení se mi líbilo, příliš jsem takovou pointu neočekávala, o to lepší hodnocení pro tuto knihu mám. Ale plný počet hvězd dát nemohu, jelikož některé kapitoly, hlavně ty " čistě vojenské a s příběhem nesouvisející", mě nudily a ke konci jsem je přeskakovala. Klidně bych je tedy vypustila. Ale 4 hvězdičky si tato kniha podle mě zasloužila.