Originální název: The Merchant of Venice

ISBN: 80-7108-262-7

Academia (2007) 80-7108-262-7 326
Knižní klub (2006)
Atlantis (2005)

Benátky, 16. století. Mladý kupec Bassanio prohýřil veškerý svůj majetek a jeho jedinou nadějí, jak se dostat ze složité životní situace je uzavřít sňatek se bohatou a krásnou Porcií. Na to, aby se mohl ucházet o její ruku, potřebuje ovšem peníze. Jeho přítel, vážený kupec Antonio, se za něj zaručí u starého lichváře Shylocka a patřičný obnos pro Bassania získá. Sám se tím ovšem dostane do velkých obtížích, když nemůže půjčku včas vrátit. Lakotný a zlý Shylock totiž důsledně trvá na dodržení podmínek smlouvy a cena, kterou mu má Antonio zaplatit, je skutečně bolestná… (Založil/a: aknamor)

William Shakespeare William Shakespeare
*duben 1564 - †23.04.1616

Tiwala
  2. 10. 2012, 21:33
Společně s Hamletem dílo od Shakespeare, které mě dokázalo nadchnout. Stejně jako knihu, doporučuji také filmové zpracování s Al Pacinem a Jeremy Ironsem.
CarolineS
  4. 10. 2012, 22:22
Překvapilo mě, jak je tohle Shakespearovo drama dobré. Četla jsem ho jako jednu z knih do povinné četby k maturitě, stálo mě to trochu přemáhání, ale o to víc jsem byla nadšená. Říkám - stojí za přečtení a to v každém věku. Tahle kniha dokazuje, že ne každé dílo, které musí studenti číst, musí být nudné:)
VerenaLord
  29. 1. 2013, 14:46
Kupec Benátský patří bezpochyby mezi Shakespearovy klenoty, alespoň v mých očích. Mile mě překvapilo i filmové zpracování, které se drží poměrně dobře tématu a knižní předlohy a bylo velice úspěšné (což se nedá říct o všech zfilmovaných dílech tohoto autora).
PeťkaW.
  26. 3. 2013, 8:01
Pro mě je Kupec benátský mnohem lepším a zajímavějším dílem, než stále opěvovaný Romeo a Julie. Je mnohem plastičtější, má víc rozměrů, rovin... je sice něčím typicky Shakespearovský, ale něčím mi přijde naprosto odlišný od zbytku jeho děl. Žádný dramatický konec, kdy poumírá půlka postav, a přesto je děj dostatečně napínavý na to, abyste trnuli a prožívali osudy postav spolu s nimi.
Výjimečně se v tomto případě povedl i film, který rozhodně doporučuju. Je úžasně natočený. Už jen to herecké obsazení...
Gustik5
  16. 10. 2011, 0:05
Snad jediné Shakespearovo dílo, které si mě dokázalo získat. A to hlavně proto, že nekončí tím pro onoho dramatika typickým koncem, kde všichni či většina hlavních hrdinů zemře. Tady tomu tak nicméně není, a mě ta kniha osobně bavila. Velmi mě také zaujalo filmové zpracování s Al Pacinem a Jeremy Ironsem.
Claire27
  26. 6. 2016, 13:40
Shakespeare se opět projevil jako výborný dramatik. Kupec benátský se vyznačuje hlavně překrásným jazykem a také důležitou myšlenkou o postavení židů v 16. století.
Bettys
  26. 5. 2016, 20:30
Tuto knihu jsem si vybrala ze seznamu povinné maturitní četby. Kniha má mnoho postav, které se mi často pletli, než jsem se je naučila. Knihy jsem se bála, protože to je divadelní hra z 16. století. Ale nakonec mě velmi mile překvapila. Děj se dá lehce pochopit a nakonec mě velice bavila.
Fridolín
  24. 8. 2015, 13:53
Skvělé!!! Jen mi zůstává naprostou záhadou, že se vejde tolik moudra a vtipu do tak tenký knížečky. Většinou to bývá spíš opačně. Na spoustě stránek bývá mnoho slov bez vtipu a moudro ani ve vysvětlivkách.