Modrá je barva vraždy

Originální název: Blueeyedboy

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2902-7

Knižní klub (2011) 978-80-242-2902-7 432

Modrá je barva vraždy je nový psychologický thriller Joanne Harris.

Vypravěč příběhu, ostatními nazýván BB, žije svůj osamělý život s matkou na americkém předměstí. Jeho pravý život se však odehrává na internetu, kde pod přezdívkou blueeyedboy pravidelně publikuje drsné a tajuplné povídky s jediným motivem: brzy dojde k vraždě. Skrze deníky a povídky se čtenář dovídá, že BB pochází ze tří synů, z nichž dva zahynuli za podivných okolností. Jakou roli náš podivný vypravěč hraje? Je obětí, zločincem, anebo jen nevinným pisatelem povídek? Na síti není radno věřit nikomu – protože právě ten, jemuž nejvíc důvěřujete, může být vrah. (Založil/a: al-ma)

chrispe
  30. 9. 2012, 22:57
První kniha od Joanne Harris, do které jsem se pokaždé musela nutit a u které jsem se musela přemlouvat, abych nepřeskakovala řádky (a odstavce). Chvílemi jsem se ztrácela.
Irene
  11. 3. 2012, 17:30
Knížky Joanne Harrisové mám ráda, ale tahle mě úplně nedostala, všechny ostatní mám raději. Každopádně jako vždy zajímavý, komplikovaný příběh.
TajemnaM
  30. 10. 2011, 7:52
Pro mě tedy neobyčejně silný zážitek z knihy. Příběh napsaný zajimavou formou, od kterého se nejde odtrhnout, je ve své podstatě docela obyčejný, nebýt všech těch malých drobností, které ho dělají neobyčejné. Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale za příběh malé holčičky Emily, který mě dojal a byl opravdu dokonalý, musím dát pět.