Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Malináda

70%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Malináda Originální název: Malináda

Nejnovější vydání:
Deus - 2011
ISBN: 978-80-87087-83-1
Počet stránek: 169
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Deus (2011) 978-80-87087-83-1 169

Začínající autorka Monika Petráková ve své prvotině Malináda píše o vztazích, a o tom, co vše přinášejí a jakou daň si berou v životě dnešní ženy na prahu třicítky. Její zkušenosti jsou z velké části autobiografické, ale její zážitky mohou sdílet všechny čtenářky.
Hlavní hrdinka se vyrovnává s několika prohrami svého života, bezvýhradná oddanost partnerovi ji zavedla na šikmou plochu špatných rozhodnutí. Začala hromadit jednu chybu za druhou. Vzdala se vlastního života a žila jen jako doplněk svého muže. Naivní přesvědčení o síle citů je záhy vystřídáno krutým vystřízlivěním. Emoce se stávají přítěží, a přichází poznání - cestou pro přežití v bezohledném světě je přijmout odpovědnost za svůj život a rozhodnutí. S nadhledem a nadsázkou se stává samostatnou a silnou osobností.
Autorka vše prožívá především z hlediska svého ženství, píše jako žena a pro ženy. Vystřídá celou známou škálu příjemných i bolestivých poloh při ilustraci svých zážitků. Kniha je doplněna sérií fotografií, které s jednoduchostí všudypřítomných reklamních poutačů představují nejzásadnější emoce popsané v textu. (Založil/a: al-ma)

(více)  

Štítky

více  
Monika Petráková Monika Petráková
*??.??.1983

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

RadiHorak
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 12. 2012, 11:55
Emocemi překypující výpověď mladé ženy o tom, kolik vás může stát cit ke druhé osobě. Velmi autenticky popsáno, předpokládám, že je dílo částečně autobiografické. Super napsané, doporučuji.