Odhalený vesmír 1

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Triton - 2003
ISBN: 80-7254-345-8

Triton (2003) 80-7254-345-8 343

Před milionem let vymazala erupce Delty Pavonis civilizaci ptakoještěrů z mapy Galaxie. Jejich planetu kolonizují ve 26. století lidé, kteří díky relativistickým motorům Spojených úspěšně pronikají do vesmíru. Příběh plný intrik a tajných úkolů, zasazený do pochmurného 26. století. Miliardu let stará sudba svede na palubu mezihvězdného korábu Nostalgie nekonečna trojici hrdinů, rozhodnutých dosáhnout svých cílů i přes mrtvoly... Spřádají intriky, čelí tavomoru, šílenství, elektronickým bytostem a prastarým zbraním, které likvidují sebemenší projev inteligentního života.Napínavá vesmírná opera plná mrtvol, neuvěřitelných archeologických nálezů, politických převratů a přehmatů, vražd, nebezpečných výprav a nečekaných zvratů, stojí na moderních astrofyzikálních základech a nabízí jednu z možných odpovědí na otázku, proč je vesmír - kromě nás - tak prázdný.

HELLBOY-DB
  5. 10. 2014, 14:39
První a druhý díl nebudu hodnotit zvlášť ale jako celek, nebylo by to správné, když v originále je to jedna kniha. Úvod, což je zhruba celý první díl mě moc nenadchnul, autor moc často přeskakuje mezi jednotlivými dějovými liniemi a plynulosti příběhu to moc neprospívalo, spíš bych volil variantu jedna kapitola jedna linie. Dalším nedostatkem úvodu je, že představení postav a jejich motivace je zde prezentováno poměrně rozvlekle s minimem akce. Takže kdybych hodnotil jen první díl (je to za tři hvězdy), a spolu s druhým za ===80%.
Balu
  18. 8. 2012, 13:28
Chronologicky druhý díl série o Zmarech.
Originální Odhalený vesmír je uměle rozdělen do dvou dílů, proto je nesmysl je hodnotit separátně. Tento díl (nebo bych měl říct 'tato část'?) obsahuje uvedení do děje, představení všech postav spolu s jejich záměry a motivy; pochopitelně s bílými místy, které se týkají odhalení v druhém dílu (závěru) knihy. Posádku lodi Nostalgie nekonečna i loď samotnou (nádherný název, že?) si nejde nezamilovat; koupě druhého dílu (závěru) je zcela nezbytná.