Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Odhalený vesmír 1

81%
4 26
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Odhalený vesmír 1 Originální název: Revelation Space
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Nejnovější vydání:
Triton - 2003
ISBN: 80-7254-345-8
Počet stránek: 343
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 34x v přečtených
v knihovně 19x v knihovně
k přečtení 20x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Triton (2003) 80-7254-345-8 343

Před milionem let vymazala erupce Delty Pavonis civilizaci ptakoještěrů z mapy Galaxie. Jejich planetu kolonizují ve 26. století lidé, kteří díky relativistickým motorům Spojených úspěšně pronikají do vesmíru. Příběh plný intrik a tajných úkolů, zasazený do pochmurného 26. století. Miliardu let stará sudba svede na palubu mezihvězdného korábu Nostalgie nekonečna trojici hrdinů, rozhodnutých dosáhnout svých cílů i přes mrtvoly... Spřádají intriky, čelí tavomoru, šílenství, elektronickým bytostem a prastarým zbraním, které likvidují sebemenší projev inteligentního života.Napínavá vesmírná opera plná mrtvol, neuvěřitelných archeologických nálezů, politických převratů a přehmatů, vražd, nebezpečných výprav a nečekaných zvratů, stojí na moderních astrofyzikálních základech a nabízí jednu z možných odpovědí na otázku, proč je vesmír - kromě nás - tak prázdný.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

HELLBOY-DB
80% 80% 80% 80% 80%
  5. 10. 2014, 14:39
První a druhý díl nebudu hodnotit zvlášť ale jako celek, nebylo by to správné, když v originále je to jedna kniha. Úvod, což je zhruba celý první díl mě moc nenadchnul, autor moc často přeskakuje mezi jednotlivými dějovými liniemi a plynulosti příběhu to moc neprospívalo, spíš bych volil variantu jedna kapitola jedna linie. Dalším nedostatkem úvodu je, že představení postav a jejich motivace je zde prezentováno poměrně rozvlekle s minimem akce. Takže kdybych hodnotil jen první díl (je to za tři hvězdy), a spolu s druhým za ===80%.
Balu
80% 80% 80% 80% 80%
  18. 8. 2012, 13:28
Chronologicky druhý díl série o Zmarech.
Originální Odhalený vesmír je uměle rozdělen do dvou dílů, proto je nesmysl je hodnotit separátně. Tento díl (nebo bych měl říct 'tato část'?) obsahuje uvedení do děje, představení všech postav spolu s jejich záměry a motivy; pochopitelně s bílými místy, které se týkají odhalení v druhém dílu (závěru) knihy. Posádku lodi Nostalgie nekonečna i loď samotnou (nádherný název, že?) si nejde nezamilovat; koupě druhého dílu (závěru) je zcela nezbytná.