Adora

Adora Originální název: Adora

Baronet - 2000
ISBN: 80-7214-276-3

Baronet (2000) 80-7214-276-3 335

Hrdinkou románu Adora je princezna Theadora, nejmladší ze tří dcer císařova vlivného poradce Johna Cantacuenzeho. Theadora je už v pěti letech provdána za tureckého sultána, ale než dospěje do věku, kdy bude moci rodit potomky, musí se uchýlit do kláštera. Tam se však seznámí se sultánovým synem Muradem, který ji zasvětí do tajů lásky, a Theadora v duchu přísahá, že v životě nebude milovat nikoho jiného.
V patnácti letech porodí Sultánovi syna, ale zajme ji král Alexandr, s nímž musí proti své vůli strávit vášnivou noc. Po návratu ze zajetí starý sultán zemře a před smrtí ustanoví svým nástupcem Murada. Mladý sultán nedokáže Theadoře odpustit, že byla ženou jeho otce, a odkáže jí místo v harému. Po mnoha zákrutech osudu se bývalí vášniví milenci setkávají znovu a tentokrát je osud rozdělí až smrtí jednoho z nich. (Založil/a: Martina)

Gebaska
  1. 11. 2015, 23:21
Knížky této autorky patří k těm, co se čtou jedním dechem. Napětí, drama, romantika i erotika. K tomu i nakouknutí do cizích zemí :)
Jírová Lucie
  13. 1. 2010, 18:27
Toto je velice vydařená kniha. Přečetla jsem ji jednim dechem a mohhu jen doporučit.