Jak vzniká důvěra

Jak vzniká důvěra

Podtitul: Naučit se věřit sobě i druhým

Originální název: When trust fails and how to recover it

Maitrea - 2011
ISBN: 978-80-87249-17-8

Maitrea (2011) 978-80-87249-17-8 199

Tato kniha se zabývá kořeny nedůvěry a způsoby, jak náš ztracený pocit důvěry obnovit. To, co normálně za důvěru považujeme, je ve skutečnosti jen naše představa o důvěře – dětinská a vysněná. Náš falešný pocit důvěry je závislý na tom, jak s námi život a lidé, kteří jím procházejí, zachází. Prostřednictvím bolestných zkušeností, různých zklamání a zrad nás život učí novému způsobu důvěry – skutečné důvěře, která vychází z našeho nitra a není závislá na vnějších událostech a zážitcích. Skutečná důvěra je pocit hluboké vnitřní vyrovnanosti našeho bytí s Existencí. Není-li závislá na vnějších událostech, je přímým zrcadlem našeho vědomí. A jen takovou důvěru je možné dále rozvíjet.

Krishnananda Trobe a Amana Trobe vedou semináře a výcviky na téma intimity, sexuality a léčby zranění z dětství po celém světě. Jestliže právě necestují, žijí v Sedoně, v americkém státě Arizona. Před zatím poslední knihou Jak vzniká důvěra (When Trust Fails) vydali knihy Probouzení zranitelnosti (Face to Face with Fear), Zranitelnost a intimita (When Sex Becomes Intimate) a Od iluzí k lásce (Stepping out of Fear) – české překlady všech čtyř vydala MAITREA. (Založil/a: ssuva)