Originální název: The Emperor of Nihon-Ja

Egmont - 2015
ISBN: 978-80-252-3541-6

Egmont (2015) 978-80-252-3541-6 480
Egmont (2011) 978-80-2521-833-4 480

Horác odjel s vojenským poselstvím ke dvoru císaře Nihon-džinu. Od té doby už uplynuly celé měsíce, a on se dosud nevrátil. Pak Evanlyn dostane zprávu, že v Nihon-džinu vypuklo povstání sendžiů proti právoplatnému císaři a Horác se rozhodl zůstat a postavit se na stranu svrženého panovníka. Evanlyn si dělá o Horáce starosti a ve společnosti Willa, Alyss a Halta se mu vydá do Nihon-džinu na pomoc.

Zatímco Horác a Will se pokoušejí vytvořit z nihondžinských lesních dělníků vojenskou sílu, která by dokázala čelit dokonale vycvičeným sendžiům, Evanlyn a Alyss musejí překonat dlouho trvající vzájemné soupeření a hledat pomoc u tajemných horalů na severu. (Založil/a: kilget)

Bastet
  6. 10. 2012, 10:09
Závěrečný díl (prozatím) jedné úžasné série. Povídkový soubor nepočítám, to je jen doplněk. Stejně jako v předchozích dílech i v tomto je spousta úžasného humor (hlavě toho kousavého), dobrodružství a napětí. Tuhle sérii si vychutnají děti i dospělí.
LuciusWlk
  20. 10. 2012, 21:38
Tak poslední kousek opět nezklamal a zdá se, že je i více "dospělácky" než předchozí díly. Vše se tak nějak vyvinulo očekávaným směrem./// Série jako celek je hodně pozitivní a neuvěřitelně mě těší, že autor zachoval důstojnost knihám pro mládež a nepodlehl trendu cpát bezhlavé násilí do i do těchto knih. Určitě nebudu mít problém doporučit tyto knihy dětem, což například o posledních dílech Pottera říct nemůžu. Už i s tohoto hlediska plný počet.
wwwhisk@s
  6. 4. 2013, 15:53
Tak musím říct, že desítka mě svojí akčností už poměrně nudila. Není to jistě nejhorší díl, ale... prostě to nebylo ono.
Ciba
  8. 3. 2016, 10:01
Flanagan mě bavil i podesáté! Na knize je vidět že nedospěl pouze syn, pro kterého byly původní příběhy určené, ale také sám autor, který nás zas a znovu dokáže překvapit a utkat čtivý příběh pro několik generací. Magické Japonsko kam je děj zasazen mi sedělo a knihu jsem zvládl na jeden zátah. V rámci série patří k těm lepším, ale mezi mé jasné favoritky se neřadí. I tak mi ale návrat ke stárnoucím hrdinům navodil příjemnou atmosféru a nesmazatelný úsměv na tváři.
23.44
  26. 8. 2012, 15:34
Mně se to líbilo, tak jako všechny díly. Obdivuji autorovu fantazii, v žádném díle se neopakuje, nevnucuje nám krvavé detaily a strašidelné chvíle, přesto je děj napínavý. Ponaučení mně nevadí, píše to nakonec pro děti. A v tom případě je tam všechno, co má být- odvaha, čest, spravedlnost....jen si vzpomeňte na Mayovky...
Ann-K.
  10. 8. 2012, 17:51
Souhlasím že pár ponaučení tam je, občas někdy až moc, ale i přes tohle se mi celá série líbila. Zajímavé postavy, dobré zápleky, super příběhy, a dobré zakončení. Kdybych měla říct moji nejoblíbenější postavu, tak nevím. Je jich tam tolik. Jedna lepší než druhá.
Loro
  22. 9. 2014, 19:11
Nejlepší díl z celé řady Hraníčářova učně :) Jen nechápu, že se o něm píše jako o fantasy autorovi a přitom tam z toho fantasy není téměř nic :(
sucre
  24. 4. 2012, 16:10
Výborné zakončení této vynikající série,souhlasím že místy je to ponaučení až příliš nápadné,ale pokud bych to měl zhodnotit celkově je to určitě velmi povedené dílo.
Aria85
  17. 5. 2011, 18:45
Celá série Hraničářova učně je výborná. Všechny příběhy jsou originální, zábavné a dobře čtivé. U takto dlouhých sérií se stává, že spisovatel ztrácí "nit" a ty novější díly už nejsou tak dobré, ale v případě Flanagana tohle neplatí. Pokud je tohle opravdu poslední díl, tak musím říct, že to je skvělé zakončení.
Czech13
  23. 1. 2015, 1:48
V tomto díle série autor povrchně čtenáře seznámil s některými prvky japonské kultury. Velebení císaře Šigerua pro jeho "reformní" kroky ovšem skrývalo i autorovo opovržení vůči některým kulturním projevům této společnosti a naivní předpoklad, že k "zajetým kolejím" lidského chápání světa stačí jednoduše "přidat výhybku" a vše se samo a ochotně změní. Děj opět neskýtal příliš napětí a taktizování Willa a spol. se dá srovnat s Hurvínkovou představou o válce. Co oceňuji je částečná zkrátkovitost vyprávění, která mu dodala na tempu. Příběh obsahuje mnoho událostí, které ačkoliv nejsou příliš napínavé, jsou velmi nápadité. Flanaganem líčený svět je prost některých projevů lidské zvrácenosti, čímž je ideální ideou pro děti a mládež.
Pomaleji
  25. 10. 2011, 9:35
Celá série je dobře napsaná a čtivá, zvláště pak pro mladší čtenáře. Dospělého člověka ale poměrně brzy začne otravovat abnormálně vysoká koncentrace ponaučení, vepsaných autorem mezi řádky.