Originální název: Flesh and Bone
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-067-7

BB art (2012) 978-80-7461-067-7 584 Knihy Oltář v jeskyni, Z masa a kostí a Ohnivá past vyšly jako omnibus.
BB art (2008) 978-80-7381-344-4 292

Dr. Bill Brockton, zakladatel světově proslulé Farmy mrtvol, výzkumného pracoviště Univerzity Tennessee, je přičiněním soudní patoložky Jessaminy Carterové z Chattanoogy zainteresován na vyřešení záhady smrti brutálně ubitého mladého muže, oblečeného jako žena.
Oba soudní znalci jsou na pokraji rozluštění případu, když nastane dramatický zvrat. Brockton připravil na Farmě mrtvol rekonstrukci místa činu, ale k pozůstatkům mladého muže přes noc přibude další mrtvola. Neznámý zločinec naruší vyšetřování a zmate policii. (Založil/a: al-ma)

Jefferson Bass Jefferson Bass
*1928

venison
  3. 3. 2015, 12:28
Poněkud klišoidní detektivka lehce odkazující na první knihu.. Kriminální případ vraždy zasahuje hlavního hrdinu více, než by se mu mohlo líbit.. Já osobně jsem zápletku odhadla dopředu, takže bez napětí a překvápek, ale kniha se lehce čte a hrdinové jsou sympatičtí.. Relax na sychravé nedělní odpoledne ;-)
CizekJ
  26. 6. 2016, 14:04
Jako student antropologie jsem přesně takovouto knihu již dlouho hledal. Popis toho, jak soudní antropolog pracuje je pro spousty lidí velice zajímavá a nutno říci dosti zidealizovaná představa z televizních pořadů. Zde máte jeden ze tří příběhů autora, kdy jeho pseudonym je složený ze dvou jmen. Bass jako profesor Bill Bass, který je vynikající antropolog v Americe a Jon Jefferson, což je jméno nakladatele a velkého kamaráda. Stvořili skvělé příběhy a velmi čtivé. Doporučuji! Je to změna oproti samým krvákům. Tady se spíše ocitnete na půdě sběratelů kostí (ano, omlouvám se za přirovnání k televiznímu pořadu). Kniha navazuje na prvotní dílo - Oltář v jeskyni.