Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Oltář v jeskyni

80%
4 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Oltář v jeskyni
 Všechny obaly
Oltář v jeskyni
 Všechny obaly
Originální název: Carved in Bone
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-067-7
Počet stránek: 584
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 14x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2012) 978-80-7461-067-7 584 Knihy Oltář v jeskyni, Z masa a kostí a Ohnivá past vyšly jako omnibus.
BB art (2008) 978-80-7381-260-7 260

V horách východního Tennessee leží v obtížně přístupné jeskyni mrtvola mladé ženy. Třicet let skrytá lidskému zraku se v mikroklimatu zvláštního prostředí proměnila v dokonalou mumii. Díky tomu proslulý soudní antropolog Bill Brockton po jejím nalezení objeví šokující tajemství.Jako v jiném světě žije v zapadlém koutě Tennessee komunita rodinných klanů. Motivy rodové nenávisti jejich příslušníků sahají až do epochy války Jihu proti Severu. Okres Cooke je oblast náboženských fanatiků, patřících k místní odnoži staré presbyteriánské církve, lidí na pokraji zákona, pěstujících nelegálně konopí, holdujících zakázaným sportům a hazardu a nedůvěřivých k lidem z okolního světa. Díky své vědecké specializaci pomáhá doktor Brockton policii a prokurátorům brilantně a spolehlivě řešit hádanky zločinu, mrtvých těl a kostí. Ale jakmile vyjde z důvěrně známého prostředí univerzitních poslucháren a soudních laboratoří, piteven, sbírek kostí a mrtvých těl, na kterých ověřuje postupy vedoucí k objasnění zločinů, shledá, že je daleko těžší proniknout do svérázné psychologie zvláštní společnosti, kde se nemůže spolehnout ani na okresního šerifa a ostatní muže zákona. Navíc po smrti milované ženy trpí vlastními démony. Jako první krok se mu nicméně podaří identifikovat mrtvou neznámou. Rázem je do případu zapleten její bývalý přítel a příbuzní, u nichž před třiceti lety žila. Tím se řešení zkomplikuje. Ani vztahy s kolegy a žárlivost studentek a asistentek mu život neusnadňují.Napínavou kriminální zápletku dokreslují detaily soudního vyšetřování. Autorský tandem je podává fascinujícím způsobem. Opírá se o bohaté praktické zkušenosti a přitom tak, aby jim laik porozuměl. Poutavě psaný příběh se rychle rozvíjí v málo známém zajímavém prostředí temných údolí a podzemního světa Kouřových hor Tennessee a na pozadí moderního policejního aparátu. (Založil/a: al-ma)

(více)  
Jefferson Bass Jefferson Bass
*1928

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

illy
60% 60% 60% 60% 60%
  26. 9. 2012, 17:45
Rozhodně zajímavá a dost poutavá krimi, osvětluje vyšetřování z trochu jiné strany než normálně. Co u mě však ubralo hvězdu z hodnocení je patetický závěr. Škoda.
venison
60% 60% 60% 60% 60%
  23. 2. 2015, 15:39
Vcelku příjemná béčková detektivka, která se na případ dívá z pohledu policejní antropologie.. První případ s jeskynní mumií byl zpočátku zajímavý, ale konec neoriginální a fádní.. Příjemný relax s hlavními postavami, které se chovají spíše, aby se hodily do zápletky, než záhadně a zajímavě..
CizekJ
100% 100% 100% 100% 100%
  26. 6. 2016, 14:03
Jako student antropologie jsem přesně takovouto knihu již dlouho hledal. Popis toho, jak soudní antropolog pracuje je pro spousty lidí velice zajímavá a nutno říci dosti zidealizovaná představa z televizních pořadů. Zde máte jeden ze tří příběhů autora, kdy jeho pseudonym je složený ze dvou jmen. Bass jako profesor Bill Bass, který je vynikající antropolog v Americe a Jon Jefferson, což je jméno nakladatele a velkého kamaráda. Stvořili skvělé příběhy a velmi čtivé. Doporučuji! Je to změna oproti samým krvákům. Tady se spíše ocitnete na půdě sběratelů kostí (ano, omlouvám se za přirovnání k televiznímu pořadu).