Stalo se zítra

Stalo se zítra
Originální název: Stalo se zítra

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1984

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1984)

Stalo se zítra tvoří jednu z největších antologií science fiction v češtině. Science fiction u nás žije a daří se jí skvěle, ať už jde o cesty na neznámé světy, cesty časem, setkání s mimozemšťany, pátrání po záhadách budoucích světů nebo soužití s roboty a androidy. Science fiction může být a je různorodá. Povídky a novely v této antologii mají společné jedno: nenudí. (Založil/a: kubina86)

Zhabza
  28. 2. 2012, 12:41
Výborná sbírka povídek s obrovským rozsahem. Kvalita povídek sice silně kolísá,ale vzhledem k záběru to nejspíš ani jinak nejde.
lennyd
  8. 1. 2014, 10:26
Celkem sympatická sbírka povídek českých sci-fi autorů, samozřejmě - některé jsou velmi povedené, a některé už méně (zde platí plná úměra mezi délkou povídky a zábavností - musím říct, že tři nejdelší povídky (Den a noc, Mumie, Orfeus v podsvětí) patřily k těm nejméně zábavným). Naopak velmi kladně hodnotím : Výprava která propadla, Pořádek musí být, Kočka. Celkově jsem ale spokojen s časem, který jsem s knihou strávil.