Modré je nebe dětských let

Modré je nebe dětských let

Odeon - 1987

Odeon (1987)

Člověk je v pokušení věřit, že ještě existuje literatura, že se dosud rodí romanopisci. Gerberovi nelze vytknout žádné nešvary, jimiž trpí současná romanopisná tvorba. V příběhu románu se mísí příhody komické, sentimentální, drsné, tragické, hrůzostrašné i humorné, za každou z nich pomrkává na čtenáře vlídný autor. Gerber je rodilý vypravěč v nejlepším slova smyslu.

Osudy chlapce Thea, jeho lidské i názorové klání, příběhy lidí a lidiček z předměstí Belfortu třicátých a čtyřicátých let jsou přetaveny v osobitou uměleckou výpověď, jež svou úrovní přesahuje běžnou úroveň románu vývojového či románu prostředí. Alain Gerber vytvořil jedinečnou monografii lásky k člověku. (Založil/a: gabin)

Alain Gerber Alain Gerber
*1943

gabin
  9. 9. 2014, 12:00
Tahle knížka trčí nevím proč v antikvariátech, dokonce někdy i v hromadě knih za 5,- Kč. Vůbec to nechápu! Je nááádherná, z rodu vzpomínkových knížek Oty Pavla, Felliniho Amarcordu nebo Obecné školy. Klučičí vzpomínky na pozadí II. světové války ve Francii. Moc doporučuji!