Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Odhalený vesmír 2

84%
4 21
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Odhalený vesmír 2 Originální název: Revelation Space
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Nejnovější vydání:
Triton - 2003
ISBN: 80-7254-430-6
Počet stránek: 319
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 31x v přečtených
v knihovně 17x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Triton (2003) 80-7254-430-6 319

Před milionem let vymazala erupce Delty Pavonis civilizaci ptakoještěrů z mapy Galaxie. Jejich planetu kolonizují ve 26. století lidé, kteří díky relativistickým motorům Spojených úspěšně pronikají do vesmíru.
Příběh plný intrik a tajných úkolů, zasazený do pochmurného 26. století. Miliardu let stará sudba svede na palubu mezihvězdného korábu Nostalgie nekonečna trojici hrdinů, rozhodnutých dosáhnout svých cílů i přes mrtvoly... Spřádají intriky, čelí tavomoru, šílenství, elektronickým bytostem a prastarým zbraním, které likvidují sebemenší projev inteligentního života.
Napínavá vesmírná opera plná mrtvol, neuvěřitelných archeologických nálezů, politických převratů a přehmatů, vražd, nebezpečných výprav a nečekaných zvratů, stojí na moderních astrofyzikálních základech a nabízí jednu z možných odpovědí na otázku, proč je vesmír - kromě nás - tak prázdný.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

HELLBOY-DB
80% 80% 80% 80% 80%
  5. 10. 2014, 14:43
Příběh je v polovině, jednotlivé linie se začaly sjednocovat a skoky do druhých už nebyly tak rušivé jako v úvodu, přibylo intrik i akce a to hlavní, že se začalo s odhalováním toho co všechny postavy už od začátku táhlo chtě i nechtě k hvězdě této vzdálené soustavy. To, co si zde autor přichystal, mě příjemně překvapilo jak nápady, tak zpracováním a dodalo příběhu na úchvatnosti. Dvojka je (za plný počet) a spolu s prvním za ===80%.
Balu
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 9. 2013, 19:40
Na počátku druhého dílu (závěru) knihy jsou všechny hlavní postavy shromážděny na palubě světlohonce Nostalgie nekonečna a fantastická výprava za poznáním dosahuje vrcholu. Kromě objevu vesmírných artefaktů objevujeme i tajemství jednotlivých členů posádky a na světlo zvolna vyplouvá i skrytý motiv toho všeho, který dává stále jasněji vytušit, že tato cesta za poznáním nakonec nebude až tak rozumný nápad...
Na rozdíl od prvního dílu (začátku) knihy prakticky nemá hluché místo, protože se všechno nějakým způsobem vztahuje k současné situaci (v prvním díle mě naproti tomu příliš nebavily Sylvestovy pasáže na Obrodě).