Vzpomínka z dětství Leonarda da Vinci

Orbis - 1991
ISBN: 80 235-0023-6

Orbis (1991) 80 235-0023-6 88
Orbis (1933)

Psychoanalytické vysvětlení snu starého mistra. (Založil/a: vikingh)

Myrddin33
  26. 7. 2014, 19:08
Ač se s Freudem asi nikdy nedokážu shodnout, studii hodnotím spíše kladně a to proto, že pravděpodobně souhlasím se závěrem, ke kterému Freud došel ohledně da Vinciho. Je to trochu nelogické, protože většinu postupů, kterými k výsledku došel, mi nepřišly jako správné a například výklad "snu o létání" mi připadá naprosto nesprávný. Ale vlastním uvažováním a zkoumáním ve své podstatě získávám stejný výsledek o da Vincim, ke kterému došel Freud.
Jistě nelze upřít některé velmi zajímavé a podnětné názory a myšlenky a i to si myslím, že dělá studii tak zajímavou. Za sebe ji mohu tedy jen doporučit.
vikingh
  5. 11. 2011, 0:17
Toto dílko, ke svému údivu, nakonec hodnotím výše než "Spisy z let 1932-1939".
Paradoxně mi přijde mnohem více vykonstruované a nepravděpodobné, ale podané tak sebejistě, suveréně, ale hlavně zajímavě a zábavně, že prostě nemohu jinak. Kniha má navíc sympatickou délku a je proložena černobílými snímky úchvatných da Vinciho obrazů.