Jak se jmenuje tahle knížka?
Originální název: What is the Name of this Book?

Portál - 2015
ISBN: 978-80-262-0822-8

Portál (2015) 978-80-262-0822-8 200
Mladá fronta (1986) 211

Kratičké příběhy, hádanky a "logické kratochvíle" představují fascinující vědní obor matematická logika aktivní a zábavnou formou, při které se nejednou pobaveně usmějete. Zajímavé úlohy zahrnují například ty o třech druzích lidí. Existují padouši (vždy lžou), poctivci (vždy mluví pravdu) a normální lidí (někdy lžou, jindy ne). Máme tedy tři lidi - A, B a C. Jeden z nich je poctivec, další padouch a poslední je normální. Prohlásí:
A: Já jsem normální.
B: To je pravda.
C: Já jsem normální.
Co jsou A, B a C zač?
Takové a podobné úvahy nám autor předkládá hravou formou, aniž by se tvářil, že právě jeho vědní disciplína, a ne jiná, je tzv. "pupkem světa". Vezme nás na daleké cesty za hledáním bájného ostrovu Baal či až do Transylvánie na hrad hraběte Draculy. A tak si můžeme plně vychutnat krásu logického uvažování a radosti z vyřešeného problému ruku v ruce s překvapivou lehkostí a zábavností, která celou knihu provází. (Založil/a: aluna)

ffoxik
  18. 3. 2016, 11:41
Perfektní úvod do logiky. Knihu jsem našel jako malý a už tehdy mě zaujala. V průběhu života jsem se k ní několikrát vrátil a vždy v ní našel něco nového. V knize ale nenajdete pouze hříčky, hádanky, ale i spoustu humoru.
aluna
  6. 5. 2011, 23:35
Za všechny ostatní hravý rébusy a povídky zaujme už i jen ten úplně úvodní: je apríl a starší bratr ráno ponoukne mladšího: "Raymonde, dneska tě vyvedu tak, jak tě ještě nikdo nevyved." Mladší sourozenec čeká, čeká a čeká, na sklonku dne už to nevydrží, přijde za prvorozeným a ten na to "Tak tys čekal, že tě vyvedu?" "Jo" odpoví mladší."Jenže já tě nevyved, co?" baví se starší."Ne" "Ale tys čekal, že tě vyvedu?" "Jo." "Tak jsem tě vlastně vyved, ne?"....tak vyved ho nebo nevyved?