Proměny sudetské krajiny

Proměny sudetské krajiny Originální název: Proměny sudetské krajiny

Nakladatelství Českého lesa

Na studiích v této publikaci se podílely dvě desítky lidí, kteří se soustavně a do hloubky zabývají tzv. sudetskou krajinou a společností – od ekologů přes architektya urbanisty až po literární vědce. Proměny sudetské krajiny umožňují seznámení se zasvěcenými úvahami o proměnách architektury, přírody i společnosti v kraji, který dodnes hledá svoji tvář. Kniha je zásadním prohloubením poznání minulých i současných problémů jedné třetiny naší země, o něž občanské sdružení Antikomplex dlouhodobě usiluje.

Vyšlo jako publikace Antikomplexu, o. s.
Koordinátor projektu a editor knihy: Matěj Spurný
Autoři příspěvků a fotografií: Miroslav Baše, Bohuslav Blažek, Irena Bukačová, Stanislav Burachovič, Ivan Dejmal, Tomáš Feřtek, Lubomír Jiřiště, Pavel Klimeš, Miloslav Lapka, Václav Maidl, Ondřej Matějka, Petr Mikšíček, Jitka Ortová, Ivan Plicka, Zdeněk Procházka, Martin Říha, Matěj Spurný, Martin Weber, Stanislav Wieser (Založil/a: Duhe)