Srdce a duše

Originální název: Heart and soul

Euromedia Group - 2011
ISBN: 978-80-249-1487-9

Euromedia Group (2011) 978-80-249-1487-9 416

Kardioložka Clara prožívá složité období; musí se vyrovnat s novým zaměstnáním a klidu jí nedopřeje ani manžel, ačkoli už dlouho žijí odloučeně. A jako by to nestačilo, starosti jí náhle působí také dospělé dcery Adi a Linda. V průběhu jednoho roku sledujeme osudy postav soustředěných kolem nové kardiologické kliniky v centru Dublinu, kterou Klara vede. Jde o poněkud experimentální kardiocentrum, které se věnuje léčbě pacientů, ale současně je učí novému životnímu stylu, aby se dokázali s nemocí vypořádat. Vybudování kliniky znamená začátek nové životní etapy i pro zaměstnance, hlavního lékaře Declana, pilnou Aniu z Polska, Hilary, Fionu a Barbaru. ti všichni dozrávají a nalézají rovnováhu mezi soukromím a prací, která jim dává pocit hlubokého uspokojení. (Založil/a: chrispe)

Keatin
  18. 10. 2012, 22:46
Kniha, kterou jsem si v knihovně snad vymodlila (zbývala mi už tahle jediná). :) O to víc mě mrzí, že nesplnila má očekávání. Je znát, že je to její poslední kniha. Množství překlepů, ale i obsahových chyb (zájmena jmen) mi neskutečně lezlo na nervy, ale za to autorka nemůže!!! Kniha je hodně členitá - tu se chvíli věnuje téhle postavě, poté bez ladu a skladu přejde k jiné, aniž by to dávalo sebevětšího smyslu. Vytkla bych také to, že zde bylo vše až moc happy endové, všechno všem vycházelo, prostě slaďárna jako blázen (ano, píše slaďárny, ale tohle bylo i na mě moc). Jako vypravěčka se Maeve osvědčila i v této knize, nicméně to, že sem zapracovala skoro všechny své minulé knižní postavy, knize spíše ublížilo, než prospělo. Vyjádřila bych to tak, že moc tlačila na pilu a tentokrát se dílo nepodařilo. A ačkoliv mě to mrzí, mohu dát jen 2*, o to víc, že Maeve už nic nenapíše. :(
chrispe
  8. 10. 2012, 13:45
Rozhodně jsem od Maeve Binchy četla lepší knihy. Tady vše klouzalo tak nějak po povrchu a samotný příběh mě moc nezaujal. Navíc je ve vydání z roku 2011 (nevím, jestli je i nějaké další) tolik chyb, že i to mi bralo chuť do dalšího čtení a spíš jsem byla vážně znechucená. Velmi špatná práce nakladatelství.