Tajemné jezero

Originální název: The glass lake

Euromedia Group - 2001
ISBN: 80-242-0530-0

Euromedia Group (2001) 80-242-0530-0 640

Na břehu rozlehlého jezera na irském venkově leží typické malé městečko - Lough Glass. Žije si klidně a mírumilovně, všichni se tu znají, děti chodí do jedné školy, prožívají pravní strasti a slasti, první milostná dobrodružství. Místní obyvatelé pokojně plní své každodenní povinnosti, postupně rezignují na své mladické touhy a sny... Jen krásná a smutná manželka místního lékarníka Helen McMahonová jako by sem nepatřila. I když žije v naprvní pohled šťastném manželství a miluje své děti, občas ji dcerka zahlédne jak o samotě pláče... A právě Helen se jednoho bouřlivého večera utopila v jezeře. Tragédie městečkem otřásla. Brzy se však začínají objevovat pověsti, že nešlo o nehodu... Do Londýna přijíždí mladý pár novomanželů a zjevně prožívá šťastné období líbánek. Mladou paní však něco trápí. Záhy vychází pravda najevo. Helen opustila rodinu a odešla se svým dávným milencem. Nedokáže však hodit minulost za hlavu, stýská se jí po dětech, není jí dáno zapomenout. A nakonec neodolá... (Založil/a: chrispe)

Keatin
  18. 10. 2012, 22:40
Moje první kniha od Maeve Binchy. Četla jsem ji už tak dávno, že tomu bude skoro 10 let. Ale přesto si příběh vybavuji velice dobře. Touto knihou si mě Maeve nadobro získala. :)
chrispe
  14. 10. 2012, 22:00
Ha! Z této knihy by byl báječný seriál. Mně se četla velmi dobře a rozhodně patří k tomu lepšímu, co jsem od této spisovatelky četla.
Buřinka
  25. 7. 2016, 14:08
Několik knih jsem už od této autorky přečetla, ale více se mi líbil třeba Fialový autobus nebo Šarlatové pírko. Tato kniha není špatná, ale trvalo mi dlouho než jsem skousla, že hrdinka opustila děti... takže další knihy autorky mě oslovily více.