Klíče království nebeského

Klíče království nebeského Originální název: Keys of kingdom

Český klub - 2002
ISBN: 80-85637-72-3

Český klub (2002) 80-85637-72-3 306

Kultovní román o věčném hledání pravdy, o vyčerpávajícím boji proti lidskému utrpení a chudobě, o boji proti falši a přetvářce přeložil Jan Grossman.
Hlavním hrdinou je katolický kněz, který strávil pětatřicet let svého života jako misionář v Číně. Je to člověk moudrý, poctivý, pevného charakteru. Posuzuje lidi ne podle náboženského vyznání, ale podle jejich skutečných vlastností, činů a názorů. Sám se dostává do neustálých rozporů se svými představenými, nedokáže však upustit od svých celoživotních zásad a proto oblibu nachází jen u ubohých, utlačovaných a trpících lidí, kterým je často jedinou oporou. (Založil/a: ssuva)

Myrddin33
  19. 7. 2013, 11:48
Hlavní hrdina mi přišel trochu jako netypický křesťan. To jak v Číně interpretoval víru, bylo velice zajímavé. A celkově nevím proč, ale ta kniha byla nesmírně zajímavá obsahově. Rozhodně i ji ještě někdy rád přečtu.